Yann Sommer resmen Bayern Münih’te

Felaket

New member
Bayern Münih, Manuel Neuer’in sakatlığı daha sonrası girdiği kaleci transferi arayışlarını Yann Sommer atağıyla sonlandırdı. Neuer, dönemin kalanında forma giyemeyeceği için Bayern Münih’in Borussia Mönchengladbach’tan Yann Sommer’i takımına katmak istediği belirtiliyordu ki transfer , bugün itibariyle resmiyete döküldü.

Bayern Münih, Sommer ile 30 Haziran 2025’e kadar geçerli bir mukavele imzalandığını deklare etti. İsviçreli kaleci, yeni kulübüyle çabucak çalışmalara başladı.

OLIVER KAHN: HEDEFLEDİĞİMİZ BAŞARIMIZ İÇİN HER ŞEYE SAHİP

Transferin resmiyet kazanması daha sonrası açıklamalarda bulunan FC Bayern CEO’su Oliver Kahn, “Yann Sommer, bizim için kıymetli bir destek. Zira üst seviye memleketler arası tecrübeye sahip ve uzun yıllardır Bundesliga’da oynuyor. Başarımıza anında katkı sağlayabilmek ismine gerekli her şeye sahip. Yann Sommer ile amaçlarımıza ulaşacağımızdan eminiz” sözlerini kullandı.

HASAN SALIHAMIDZIC: AVRUPA’NIN EN YETERLİ KALECİLERİNDEN BİRİ

Bayern’in spordan sorumlu yöneticisi Hasan Salihamidzic ise, “Manuel’i kaybettikten daha sonra bir tepki vermek durumunda kaldık. Bu dönem ulaşmak istediğimiz büyük amaçlarımız var ve bu yüzden Avrupa’nın en düzgün kalecilerinden biri olarak gördüğümüz Yann Sommer’i takımımıza kattık. Yann; uzun müddettir İsviçre Millli Kadrosu’nun kalecisi, Şampiyonlar Ligi deneyimi var, topla alakası güzel olan bir kaleci ve hırsı, karakteri ile grubumuza epey uygun bir isim. Müzakerelerdeki anlayışları için Borussia Mönchengladbach’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.

YANN SOMMER: GURUR DUYUYORUM

Transferden duyduğu memnunluğu lisana getiren Sommer, “Bayern Münih’teki bu yeni macera için hayli heyecanlıyorum. Büyük ve kuvvetli bir kulübe geldim. Biroldukça sefer birbirimize karşı oynadık ve bu kulübün muazzam kalitesini, havasını biliyorum. Artık Bayern’in bir kesimi olduğum için gurur duyuyorum. Önümüzde güçlü çabalar var. Burada yeni kadro arkadaşlarımla çalışmaya başlamayı ve gelecek her şeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Borussia Mönchengladbach’a mükemmel 8.5 yıl ve bu transfere imkan sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.