Tomris Uyar Sözleri

Hackers

Global Mod
Global Mod
Tomris Uyar Sözleri
15 Mart 1941 yılında dünyaya gelmiş ve 4 Temmuz 2003’te hayatını kaybetmiştir. Tomris Uyar; Cemal Süreya ve Ülkü Tamer ile Papirüs dergisinin kurucularındandır. Deneme, Eleştiri ve kitap tanıtma yazıları Yeni Dergi, Soyut, Varlık gibi dergilerde yayınlanmıştır. Tomris Uyar, Şair Turgut Uyar ile evlidir. 2003 senesine kanser sebebiyle vefat eden Tomris Uyar’ın mezarı Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunmaktadır. Tomris Uyar’a Ait Sözler Türk edebiyatının oldukça güçlü bir öykü yazarı olan ve şairleri bile kendine hayran bırakan kadın olarak bilinen Tomris Uyar hem eserleri ile hem de aşklarıyla kendisinden söz ettirmiştir. Tomris Uyar’ın çok sevdiği ve uzun bir ilişki yaşadığı Turgut Uyar’ı 1985’te kaybetmesiyle beraber bu büyük aşktan geriye şiirler kaldı. Tomris Uyar; Turgut Uyar’a yazdığı şiirler ve sözlerle bugün bile büyük ilgiyle okunuyor. Tomris Uyar sözleri büyük ilgi çekiyor ve sıkça okunuyor. Şiirlerinin bulunduğu kitaplardan en bilinen ise ‘Bozuk Saat’. İşte Tomris Uyar’ın edebiyatseverler tarafından oldukça anılmasını sağlayan ve çok sevilen sözler, kitap alıntıları ve şiirleri… Bazen sessiz kalmak, kırıldığını göstermenin en iyi yoludur. Konuştukça, söyleyemediklerimiz birikiyor. Uykunuz kaçtı mı kültürünüz artıyor. Ben güzel şeyler duymak istiyorum demedim ki, sesini duymak istiyorum o kadar. Düşlerini kimseye emanet etmeyeceksin, kaptırmayacaksın. Yanımdaki iskemleye oturdu, gözünü uzaklara dikti, çekmeye can atılan bir ceza kadar güzeldi. Kar, bir mola vermiş hayata. Ölmeyecek kadar yaralıyım. Yalnızlığıma katılabilirsin, yalnız soru sormayacaksın. Bana göre yapılmamış benim için düzenlenmemiş bir dünyada yaşıyorum, doğru. Günaydın gece yarısı. Sevilmemeyi rahatça kaldırabiliyorsun da sevilmek zor geliyor sana sen de bunu anlamıyorsun.
Alıntıdır