“Takımda herkes birbiriyle kaynaşmış durumda”

Felaket

New member
A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nin uzun forvetlerinden Sadık Buyruk Kabaca, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Kümesi’nde yarın deplasmanda Büyük Britanya ile oynayacakları maçı kazanacaklarına inandığını söylemiş oldu.
Galatasaray Nef ile uygun bir dönem geçiren ulusal basketbolcu Sadık Buyruk Kabaca, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Ay-yıldızlı grubun yarın Büyük Britanya ile yapacağı maça değinen Sadık Buyruk, “Gruptan çıktık lakin bu kümeden aldığımız puanları üst tipe da taşıdığınız için değerli bir maç. Birinci maçta burada yenmiştik ve birebirini yaparak yolumuza devam edeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.
Milli basketbolcu, A Ulusal Grup’taki atmosfere değinerek, “Takımımızda herkes birbiriyle kaynaşmış durumda. Herkes hayli keyifli. Eylül ayındaki Avrupa Şampiyonası’ndan da madalyayla döneceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.
“Daha uygun olabilirdim”
Sadık Buyruk Kabaca, ING Basketbol Üstün Ligi’nde play-off yarı finali oynadıkları dönemi kıymetlendirdi.
“Daha güzel olabilirdim.” diyen ay-yıldızlı oyuncu, “Benim için inişli çıkışlı oldu. Önümüzdeki dönem istikrarlı bir biçimde daha yeterli performans sergilemeyi istiyorum.” formunda görüş belirtti.
Galatasaray’ın bundan evvelki dönem yaşadığı düşüşün süreksiz olduğunu aktaran 21 yaşındaki ulusal basketbolcu, “Galatasaray her vakit üste oynayan bir grup. bundan evvelki döneme özel bir durumdu. Bu dönem da bir yıllık istisnai durumdan geri döndük.” diye konuştu.
Sadık Buyruk Kabaca, şahsi amacıyla ilgili ise “Bireysel maksadım THY Avrupa Ligi’nde oynamak ve güzel bir Avrupa Ligi oyuncusu olmak.” sözlerini kullandı.