Sebzeli Tavuk Haşlama

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sebzeli Tavuk Haşlama Tanımı İçin Malzemeler

• 8-10 tavuk baget
  • 4-5 patates orta uzunluk patates
  • 2-3 adet orta uzunluk havuç
  • 3 adet soğan
  • 1-2 diş sarımsak
  • 5-6 tavuk suyu
  • 1 yemek kaşığı un
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Pulbiber
  • Yarım limonun suyu
  • 1 dolu dolu yemek kaşığı tereyağ
  • Maydanoz
Sebzeli Tavuk Haşlama Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Tavuğu yıkayıp üzerine suyu ekleyip (6-7 bardak ekleyin ) ister düdüklü tencerede isterseniz de geniş bir tencerede haşlamaya bırakın. Ben haşlama kısmı için düdüklü kulandım.
  2. Sebzeleri yıkayalım kabuklarını soyalım şayet kulandığınız patatesler küçükse patatesleriniz tüm kalasın orta bhalbuki ikiye bölün.
  3. Havuçları da fotoda ki üzere iri iri kesin. Sarımsakları dilim dilim doğradım fakat dilerseniz tümde atabilirsiniz.Eğer soğanlarınız benimki üzere olağan soğansa ikiye bölün, arpacık soğan kulanıyorsanız ki daha beğenilen görünür aslında tüm tüm atın.
  4. Tavuk haşlanınca(oldukca çok haşlamayın daha yemektede haşlanır dağılmasın) suyunu süzün.
  5. Şimdi geniş bir tencereye tereyağını alıyoruz ve birinci vakit içinderda patates ve havuçu birkaç dakika kavuruyoruz.
  6. hemen sonrasında soğan sarımsağı da ek edip az daha kavurup unu ekleyip unuda kokusu çıkana kadar kavurup tavuk suyunu ek ediyoruz.
  7. Baharatlarımızıda ekleyip kaynamaya bırakıyoruz sebzeler yumuşayana kadar.
  8. hemen sonrasında tavukları da ekleyip bir arada de birkaç dakika pişmeye bırakıyoruz.
  9. En son olarak limonun suyunu ekleyin altını kapatın.
  10. Servis ederken de limon ve kıyılmış maydanoz ile servis edebilirsiniz.
Sebzeli Tavuk Haşlama Tanımı Fotoğraflı Yapılışı