Ronaldo’nun yeni takımı! 200 milyon Euro…

Felaket

New member
2022 Katar Dünya Kupası’nda son 16 tipine kalmayı garantileyen Portekiz’de Cristiano Ronaldo’nun geleceği netleşmeye başlıyor. İspanyol Marca’ya göre dünyaca ünlü süperstarın yeni adresi belirli oluyor.

ERIK DERİ HAG’LA SORUN YAŞADI

Yıldız isim 3 yıllık İtalya macerasının akabinde, kendisini kanıtladığı, efsanesi olduğu ve ‘yuva’ dediği Manchester’a döndü. Fakat CR7’nin ikinci baharı burada hiç güzel geçmedi. Geçen dönem 39 maçta 24 gol, 3 asistle oynayan lakin vakit zaman tenkitlerin odağında olan 37 yaşındaki oyuncu, Erik cilt Hag’ın kadronun başına gelmesi daha sonrasında daha büyük problemler yaşamaya başladı.

RÖPORTAJI OLAY OLDU

Başarılı hocanın evvelari içinde yer almayan, yedek kaldığı maçlarda reaksiyon gösteren, stadyumdan erken ayrılan, ekipten uzak bir manzara ortaya koyan Cristiano Ronaldo son olarak takım dışı bırakılmıştı. İngiliz basınına sert bir röportaj veren, hem United tıpkı vakitte teknik yönetici Hag hakkında olumsuz tabirler kullanan Portekizli yıldızın geleceği merakla bekleniyordu.

SONU OLDU

Manchester United ile Ronaldo’nun yolları, 37 yaşındaki golcü oyuncunun, İngiliz televizyon kanalı TalkTV’de yayınlanan “Piers Morgan Sansürsüz” programındaki ses getiren röportajından bir hafta daha sonra ayrıldı. Manchester United, teknik yönetici Erik cilt Hag ile sıkıntılar yaşayan ve verdiği röportajda kulüp imajını kötüleyen tabirler kullanan Cristiano Ronaldo ile karşılıklı anlaşarak yolları ayırdığını deklare etti. Kulüpten yapılan açıklamada, Portekizli oyuncuya katkılarından dolayı teşekkür edildi.

“İHANETE UĞRADIM” DEMİŞTİ

Yılın futbolcusuna verilen ödüllerden Altın Top’a (Ballon d’Or) 5, FIFA En Düzgün’ü ise 2 kez layık görülen Ronaldo, Piers Morgan Sansürsüz programında, Erik cilt Hag’ın da ortalarında bulunduğu birkaç kişinin kendisini kulüpten göndermeye çalıştığını ve ihanete uğramış hissettiğini söylemişti.

KULÜBÜ ELEŞTİRMİŞTİ!

Kulübün, teknik yönetici Alex Ferguson’ın ayrıldığı 2013’ten bu yana gelişim kaydedemediğini savunan Ronaldo, “Kendisi (Ferguson), kulübün hak ettiği doğrultuda ilerlemediğini herkesten güzel biliyor. Manchester United’ı ve taraftarlarını seviyorum. Taraftarlar her vakit benim yanımda oldu. Kulüp için en güzelini istiyorum. Bu niçinle Manchester United’a geldim” sözlerini kullanmıştı.

200 MİLYON EURO

Cristiano Ronaldo’nun yeni adresinin hangi grup olacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Manchester United ile yolları ayrılan yıldız futbolcu için Marca’dan kıymetli bir argüman ortaya atıldı. Ronaldo’nun Suudi Arabistan grubu Al-Nassr ile mukavele imzalamaya yakın olduğu sav edildi. Marca’nın haberinde oyuncuya 2,5 yıllık kontrata karşılık yılda 200 milyon euro teklif edildiğine yer verildi.

TALISCA VE ABOUBAKAR’IN YANINA GİDİYOR

Al-Nassr’ın takımında David Ospina ve Gonzalo Martinez’in yanı sıra Türkiye’den tanıdığımız Talisca, Luiz Gustavo ve Vincent Aboubakar üzere futbolcular yer alıyor.