Leandro Trossard resmen Arsenal’da

Felaket

New member
Arsenal’da hamle çizgisi için aranan isim bulundu. Mykhaylo Mudryk’i Chelsea’ye kaptıran Arsenal, Brighton’ın yıldızı Leandro Trossard’ı takımına kattı.

Arsenal’ın Trossard transferi için Brighton’a birinci etapta 20 milyon Sterlin ödeyeceği ve bonuslarla bir arada 7 milyon Sterlin daha ek ödeme yapılabileceği belirtilmekte. 28 yaşındaki oyuncu ile 4.5 yıllık kontrat imzalandı.

Trossard’ın 19 numaralı formayı giyeceği yeni grubu ile pazar günü oynanacak Manchester United maçında alanda olması bekleniyor.

ARTETA: ÇOK İSTİKAMETLİ BİR OYUNCU ALDIK

Transfer daha sonrası açıklamalarda bulunan Arsenal Menajeri Mikel Arteta, “Leandro’nun imzasının tamamlanması mükemmel bir iş. Yüksek teknik kapasiteye, zekaya ve hem Premier Lig’de hem milletlerarası seviyede büyük tecrübeye sahip fazlaca taraflı bir oyuncu aldık. Dönemin ikinci yarısına girerken Leandro, takımımızı güçlendiriyor ve hepimiz onunla çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Kendisine ve ailesine Arsenal Futbol Kulübü’ne güzel geldiniz diyoruz” tabirlerini kullandı.

TROSSARD: NELER YAPABİLECEĞİMİ GÖSTERMEYE HAZIRIM

Arsenal’ın resmi internet sitesine konuşan Trossard ise, “Başlamak ismine nitekim heyecanlıyım. Burası büyük bir kulüp ve ben de neler yapabileceğimi taraftarlara göstermeye hazırım. Herkes grubun ne kadar uygun gittiğinin farkında ve ben de dahil olarak onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için buradayım. Gün be gün çalışarak, sıkı çalışarak grubun gayelerine yardımcı olmak için uğraşacağım. Kusursuz bir menajerimiz olduğunu biliyorum. Olağanüstü şeyler yapmaya ve bir oyuncu olarak her açıdan daha güzele gitmek ismine bu yola dahil olmayı umuyorum” dedi.