Kaan Ayhan’ın kontrat bilgileri muhakkak oldu

Felaket

New member
Galatasaray, devre ortası transfer periyodundaki birinci desteğini yaptı. Sarı-kırmızılı takım, transfer görüşmelerine başlandığını deklare ettiğı Kaan Ayhan’ı İstanbul’a getirmişti. Deneyimli stoperin transferinin bilgileri ortaya çıktı.

İLK DESTEK KAAN AYHAN

Okan Buruk idaresinde Spor Toto Üstün Lig’de üst üste 10’uncu zaferine ulaşan Galatasaray’da kurmaylar transfer çalışmalarına sürat verdi. Deneyimli çalıştırıcının raporu doğrultusunda birinci atak stoper tandemine yapıldı.


İLK SÖZLERİ

Milli futbolcuyu taşıyan uçak geçtiğimiz gece 00.30 sıralarında İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı. Mukavele hakkında şu an için bir şey söyleyemeyeceğini tabir eden Kaan Ayhan, “Ben de sizler üzere sabırsızım. İnşallah önümüzdeki günlerde bir daha görüşürüz. Şu an mukavele hakkında bir şey diyemiyorum” tabirlerini kullandı.

BU DÖNEM PERFORMANSI

28 yaşındaki savunmacı bu dönem Sassuolo’da 11 resmi karşılaşmada forma bahtı buldu. Kaan Ayhan bu süreçte 630 dakika alanda kaldı. Deneyimli oyuncu rakip fileleri 1 sefer havalandırma başarısı gösterdi.


TRANSFERİN AYRINTILARI MUHAKKAK OLDU

Galatasaray, transfer görüşmelerine başlandığını KAP’a bildirdiği Kaan Ayhan için 400 bin euro kiralama bedeli ödeyecek. Ulusal stoperin satın alma opsiyonu ise 2.8 milyon euro. İtalyan takımı Sassuolo’dan net 1.3 milyon euro kazanan Kaan Ayhan, Galatasaray’dan yarım dönem için 600 bin euro alacak.


3 YILLIK SÖZLEŞME

Kiralık devrinin akabinde sarı-kırmızılı grupla 3 yıllık kontrat imzalayacak olan Kaan Ayhan, birinci sene 1 milyon euro, 2. yılında 1 milyon 250 bin euro, son yılında ise 1 milyon 350 bin euro kazanacak.
 
Üst