İstanbul takımından Luka Modric bombası! Lider telefonla görüştü

Felaket

New member
Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda harikulade bir performans göstererek ülkesi Hırvatistan’ı dünya üçüncülüğüne taşıyan Luka Modric için sürpriz bir gelişme yaşanıyor.

İKİNCİ FİNAL BAHTINI KAYBETTİ

Arjantin karşılaşmasında 18. sefer Dünya Kupası maçına çıkan Hırvatistan Ulusal Grubu kaptanı Luka Modric, 4 farklı turnuvada bu tecrübesi yaşadı. (2006, 2014, 2018, 2022) 37 yaşındaki yıldız, bu süreçte ülkesiyle 1 sefer final, 1 sefer de yarı final oynama başarısı gösterdi. Hırvat futbolunun efsane ismi 37 yaşındaki kaptan Modric’in kupa hayali de resmen son buldu.

DÜNYA 3.SÜ OLDU

Hırvatistan ile çıktığı maçta Fas’ı deviren Luka Modric, dünya üçüncüsü olarak Katar’daki turnuvayı tamamlamıştı.

2018’DE BALLON d’Or KAZANDI

10 yıldız La Liga devi Real Madrid’de forma giyen Hırvat yıldız Luka Modric, 2018 yılında Ballon d’Or’u kazandı. Öte yandan yıldız oyuncusunun Real Madrid’deki kontratı 2023 yılında sona eriyor.

TRANSFERDE BÜYÜK SÜRPRİZ

Sezonun birinci yarısını 38 puanla tepede tamamlayarak şampiyonluğun en kuvvetli adayı olduğunu gösteren Eyüpspor transferde bir daha isminden ziyadesiyle kelam ettiriyor. Devre içinde Berke Özer, Halil Akbunar, İbrahim Yılmaz ve Melih Kabasakal üzere oyuncuları takımına destek ederek tüm dikkatleri üzerine çeken Eflatun-Sarılılar, asıl bombaları ise Harika Lig’e saklıyor.

Başkan Murat Özkaya’nın Avrupa standartlarında bir futbol tertibi için ağır mesai harcadığı söz edilirken İstanbul takımının dev atılımına FANATİK ulaştı.

EZE’NİN YERİNE GOMİS

Ryan Babel’e 900 bin Euro yıllık fiyat veren Eflatun-Sarılı grubun, Gomis için de 1 milyon Euro bütçe ayırdığı ortaya çıktı. 37 yaşındaki golcünün durumunun gelecek hafta netleşmesi bekleniyor. Bu sene yükseldiği 1. Lig’de dorukta yer alan Eyüpspor, dönemin birinci yarısını rakiplerinin 6 puan önünde tamamladı. Birinci yarıda grubun en kıymetli gol silahlarından biri olan Emeka Eze’yi İstanbulspor’a kiralayan Eyüpspor, Gomis’le anlaşarak forvet çizgisini güçlendirmek fikri içerisinde.

YENİ KONTRAT DÜŞÜNÜLMÜYOR

Galatasaray ‘da son dakikada attığı gollerle kadrosuna puanlar kazandıran 37 yaşındaki Bafetimbi Gomis ile yeni mukavele imzalanmayacağı tez ediliyor. Sarı kırmızılı idarenin son vakit içinderda formasını Icardi’ye kaptıran futbolcuyla yeni dönemde devam etmeyi düşünmediği tabir edildi. Fransız golcü bu dönem 12 maça çıkıp 8 gol kaydetti. 36 yaşındaki Fransız forvet, Cim Bom’da 1 milyon 750 bin Euro maaş alıyor. Eyüpspor dönem başında Galatasaray’dan Ryan Babel, Ömer Bayram, Alpaslan Öztürk, Jesse Sekidika üzere isimleri takımına katmıştı.

BERKE ÖZER KİRALANACAK

Fenerbahçe ‘den ayrılarak dönem başında Portekiz gruplarından Portimonense’ye transfer olan Berke Özer fazla forma talihi bulamadığı için kadrodan ayrılmaya karar verdi. TFF 1. Lig takımlarından Eyüpspor, genç kaleciyi takımına kattı. Berke’yi Üstün Lig’e çıkması halinde önümüzdeki dönem kullanmayı hedefleyen İstanbul temsilcisi, Ümraniyespor ve İstanbulspor’a 23 yaşındaki oyuncuyu ‘Oynatma Garantisi’ ile kiralık olarak önerdi.

HALİL AKBUNAR: DÖNDÜĞÜM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Eyüpspor, Belçika temsilcisi Westerlo’da forma giyen Halil Akbunar’ı 3.5 yıllığına takımına kattı. bir daha Türkiye’ye döndüğü için epey memnun olduğunu lisana getiren Halil Akbunar, “Türkiye’ye geldiğim için hayli memnunum. Önceliğim ailemle birlikte olmaktı. Ayrılma sonucu almamda ailemin hissesi vardı. Vize sorunlarından dolayı ailemle farklı kaldım. Onlarla birlikte burada olacağım için fazlaca memnunum. Ailemle geldim buraya fakat olağan ki hedeflerim var. Sonuç olarak bir bedel ödendi. Eyüpspor’a hizmet edeceğim. Sonunda şampiyon olmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

‘KAFAMDA HİÇBİR SORU İŞARETİ YOK’

Eyüpspor’a transfer olduğu için keyifli olduğunu ve başında hiç bir soru işareti olmadığını söz eden Halil Akbunar, “Aslında bu biçimde da açıklamıştım, Türkiye’den gitmemim niçini mental olarak çöküntüdeydim. Türkiye’de bir grupta oynayamayacaktım. Zira, mental ve moral olarak çöküntüdeydim. Oraya gittim ve maalesef vize sorunu yaşadım. 4, 4.5 ay ailemden farklı kaldım. hiç bir biçimde gelemediler, yalnızca 1’er günlük izinlerimde bakılırsabiliyordum. İşin açıkçası benim için güç geçiyordu. Eşimle de konuştuk. Çocuğum da okula başlamıştı, bir karar almamız lazımdı. Bu süreçte de Eyüpspor aradı. Menajerimle görüştüler. Kulüpler görüştükten daha sonra benim ortadaki şeyler ufak pürüzlerdi. Halloldu ve geldim. Geldiğim için de memnunum, başımda hiç bir soru işareti yok” biçiminde konuştu.

‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

Eyüpspor’un kaliteli bir takıma sahip olduğunun altını çizen 29 yaşındaki kanat oyuncusu, “Tabii ki bir yere transfer olduğunuz vakit bakıyorsunuz. Bir alt lige geliyorum, baktığınız vakit bir alt lig olduğunu düşünmedim. Harika Lig takımı olduğunu düşünüyorum. Şampiyon olacağımıza yüzde yüz inandığım için gelip buraya gönül rahatlığıyla imza attım. Harika Lig’de oynayan biroldukça isim burada” diye konuştu.

EFE SARIKAYA’YA KANCA

Geçen ay İspanyol grubu Atletico Madrid’in resmi teklif sunduğu, İngiliz grubu Manchester City’nin ilgi yazısı gönderdiği 17 yaşındaki savunmacı artık de Eyüpspor’un radarına girdi. U19 Ulusal Ekibi’nde bakılırsav alan Efe Sarıkaya’nın transferi konusunda Altay Lideri Ayhan Dündar ile Eyüpspor Lideri Murat Özkaya’nın pazarlık halinde olduğu öğrenildi.

TEMASLAR DEVAM EDİYOR

Atletico Madrid’in sunduğu teklifi düşük bulan Altay idaresi, Efe’nin bonservis fiyatı konusunda Eyüpspor’la temaslarını sürdürüyor. Oyuncunun öteki bir kulübe transferinden hisse almak isteyen İzmir temsilcisi, ayrıyeten Efe’yi dönem sonuna kadar takımında tutma koşuluyla satmayı planlıyor. Birinci yarıda nazaranv aldığı 17 maçın 15. birinci 11’de talih bulan ulusal futbolcunun, siyah-beyazlı kulüple 2024 yılına kadar mukavelesi bulunuyor.

BAŞKAN ÖZKAYA’DAN BÜYÜK PROJE

Eyüpspor’a son derece kaliteli bir tesis kazandıran, stadyumu yenilemek ve kapasiteyi artırmak ismine da çalışmalar yapan Lider Murat Özkaya’nın hayata geçirmeyi planladığı büyük proje için ağır bir çalışma içerisinde olduğu söz edildi.

LUKA MODRİC BOMBASI!

Başkan Murat Özkaya’nın Hırvatistan Ulusal Takımı’yla Dünya 3.’sü olan, 10 yıldır formasını giydiği Real Madrid’deki kontratı dönem sonunda bitecek olan Luka Modric’le bir telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi.

TEKLİF SUNULDU

Dünyaca ünlü yıldıza Eyüpspor’un projesi hakkında ayrıntılı bilgiler veren Özkaya’nın transferin teklifi sunduğu tabir edildi. 37 yaşındaki Modric’in ise şimdilik gelen teklifleri değerlendirmeye almadığı kaydedildi.

Ömer Necati Albayrak / FANATİK ÖZEL