havacılık sektörünün yeni teknolojisi

BirCicek

New member
İtalya, “Space it Up” programı sayesinde, en umut verici girişimlerinden ve yenilikçi KOBİ’lerinden bazılarını Houston’daki NASA’nın kalbine getirerek uzay inovasyonu dünyasında bir adım atıyor. ICE Ajansı ve İtalyan Uzay Ajansı (ASI) tarafından Amerikan Uzay Vakfı işbirliğiyle havacılık ve uzay sektöründeki şirketlerin büyümesini desteklemek ve hızlandırmak amacıyla başlatılan bir girişim. Bu altı İtalyan şirketi, yapay zeka tarafından yönlendirilen aerostatik sondalar, uzay enkazlarını izlemek için nanouydular ve İtalya’da üretilen gelişmiş iticiler gibi son teknoloji çözümler sunacak. 28 Ağustos’ta başlayan program altı hafta boyunca sürüyor ve 27 Eylül’de Demo Günü ile sona eriyor ve şirketlere yeniliklerini sunma ve iş bağlantıları kurma fırsatı sunuyor.

“2022 cirosu 13 milyar avro ve 2021 yılına göre %17,7 artışla 6,5 milyar ihracatla İtalyan havacılık ve uzay sektörü, bugün Made in Italy’nin amiral gemisi olan ve uluslararası uygulamaların uygulanmasında giderek daha fazla yer alan, hızla büyüyen bir sektörü temsil ediyor. misyonlar. Yeni uzay ekonomisi, taşıyıcı roketlerin inşası ve işletilmesinden uyduların inşasına, veri toplamaya kadar tüm tedarik zinciri boyunca esas olarak beş bölgesel üretim merkeziyle mevcut olmakla övünebilen ülke için stratejik bir büyüme itici gücüdür. uzaydan ve görüntülerin ve büyük verilerin yönetiminden. En azından şirketlerimizin havacılık ve uzay sektörünün tüm ihtiyaçlarına etkili bir şekilde yanıt vermelerine olanak tanıyan çapraz bilgi birikimini geliştirme yeteneği” dedi Buz Ajansı Başkanı Matteo Zoppas. Bu girişim aynı zamanda ASI ile yakın işbirliğinden de yararlanıyor. ve Uzay Vakfı ile ortaklık. ASI kaynak ve uzmanlık sunacak, Uzay Vakfı ise Amerikan havacılık ekosistemine ayrıcalıklı erişimi garanti edecek.

ASI Başkanı Teodoro Valente, küresel uzay inovasyonunun merkez üssü olarak ABD pazarının ve Houston’ın öneminin altını çiziyor ve ABD ile işbirliğinin İtalyan endüstrisinin becerilerine nasıl katkıda bulunduğunu hatırlatıyor. Uzay Vakfı başkan yardımcısı Kelli Kedis Ogborn, İtalya’yı uzay inovasyonuna yaptığı tarihi katkılardan dolayı övüyor ve uluslararası işbirliğinin önemini vurguluyor. “Space it Up” ve ilgili İtalyan girişimler hakkında daha fazla ayrıntı için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Üst