Cristiano Ronaldo’nun yeni grubu belirli oldu! Yılın bombası

Felaket

New member
Ünlü gazeteci Piers Morgan’a verdiği röportajın akabinde kulübüyle problemler yaşayan Cristiano Ronaldo’nun mukavelesi Manchester United tarafınca fesih edilmişti. Portekizli üstün yıldızın yeni kadrosu aşikâr oldu.

OLAY RÖPORTAJ daha sonraSI KONTRATI FESHEDİLDİ

Cristiano Ronaldo, Piers Morgan’a verdiği röportajda Manchetser United Menajeri Erik Cilt Hag hakkında ağır tabirler kullandı. Ronaldo açıklamasında, “Erik cilt Hag’a hürmet duymuyorum zira bana hürmet göstermiyor. Bana saygın yoksa, ben de sana asla hürmet göstermem. Manchester United beni ayrılmaya zorluyor. Makûs gidişatın sorumlusu benmişim üzere gösterildim.” tabirlerini kullanmıştı.

KATAR’DA MUKAVELESİ OLMAYAN TEK OYUNCU

Manchester United idaresi, Ronaldo’nun Piers Morgan’a verdiği röportajın akabinde oyuncuyla karşılıklı anlaşarak kontratını feshetti. Ronaldo’nun kontratının feshedilmesinin akabinde Dünya Kupası’ndaki mukavelesi bulunmayan tek oyuncu Cristiano Ronaldo oldu.

DÜNYA KUPASI’NDA TARİHE GEÇTİ

H Kümesi’nde oynanan Portekiz – Gana maçında tüm gözler Cristiano Ronaldo’nun üzerindeydi. Kupanın en büyük yıldızlarından birisi olan 37 yaşındaki efsane, Portekiz’in Gana ile karşılaştığı maça birinci 11’de başladı. Cristiano Ronaldo, müsabakanın 65. dakikasında attığı penaltı golüyle kupa tarihine geçti. Ronaldo, 5 dünya kupasında gol atan birinci ve tek futbolcu olarak dünya kupalarının tarihine geçti.

DÜNYA GÜNDEMİNE OTURAN GELİŞME

Yıldız oyuncunun yeni kulübünün neresi olacağı savları manşetleri süslerken, son olarak İspanyol basınından sürpriz bir teklif gündeme gelmişti.

YENİ EKİBİNİ MARCA DUYURDU

İspanyol Marca’nın manşetten verdiği haberde Cristiano Ronaldo’nun yeni ekibinin Al Nassr olduğu belirtildi.

Sözleşmesi feshedikten daha sonra ülkesiyle Dünya Kupası’na katılan Portekizli yıldız yeni grubuna katılmak için hayli beklemeyecek.

1 OCAK’TAN İTİBAREN FORMA GİYECEK

Dünya Kupası daha sonrası transferdeki son ayrıntılar da halledildikten daha sonra Cristiano Ronaldo, 1 Ocak’tan itibaren Suudi Arabistan grubunda forma giyecek.

İŞTE MAAŞI

Yıldız oyuncunun yıllık alacağı fiyat yaklaşık 200 milyon Euro olacak. Ronaldo ile Al Nassr içinde yapılacak mukavelenin mühletinin 2,5 yıllık olacağı öğrenildi.

Bu sayı Ronaldo’yu dünyanın en yüksek fiyat kazanan sportmeni yapacak.

http://instagr.am/p/ClySJ8pNvbu/

Ronaldo, İsviçre öncesi idmanlarda hünerlerini gösteriyor

İNGİLİZ BASINI: İMZA YOK

Öte yandan İngiliz basını da farklı bir argümanda bulundu. Sky Sports’ta yer alan haberde Cristiano Ronaldo’nun çabucak hemen Al Nassr ile mukavele imzalamadığı, fakat Portekizli yıldıza en düzgün teklifin Suudi Arabistan grubundan yapıldığı tabir edildi.

TANIDIK İSİMLERLE EKİP ARKADAŞI OLACAK

Cristiano Ronaldo, bir devir Beşiktaş ‘ta forma giyen Brezilyalı yıldız Anderson Talisca ve Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar ile kadro arkadaşı olacak.

David Ospina ve Gonzalo Martinez de kadroda yer alan başka isimler… Suudi Arabistan temsilcisini Fransız teknik adam Rudi Garcia çalıştırıyor.

Görsel Marca’dan alınmıştır…

İLK MAÇINA NE VAKİT ÇIKACAK!

1 Ocak 2023 tarihinde ekibe katılması beklenen Cristiano Ronaldo’nun 5 Ocak’taki Al Taee uğraşında grubunun formasını giyme ihtimali bulunuyor.

AL NASSR’IN LİGDEKİ DURUMU

Suudi Arabistan Pro Ligi’nde uğraş eden Al Nassr, birinci sekiz haftada altı galibiyet, bir birliktelik ve bir yenilgi aldı.

19 puan toplayan Al Nassr, önder Al Shabab’ın üç puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.