Xbox, 20 yıl sonra Binbaşı Nelson Microsoft’tan ayrıldı

BirCicek

New member
Öncelikle “Major Nelson” takma adıyla tanınan bir Xbox çalışanı olan Larry Hryb, Cuma günü Microsoft’tan ayrıldığını duyurdu. Hryb, ilk Xbox ve Xbox Live çevrimiçi hizmetinin sunulduğu günlerden Xbox 360 ve sonraki sürümlerin lansmanına kadar, uzun süredir Xbox’ın pazarlama çabalarının çoğu için ikonik bir yüz olmuştur. “20 inanılmaz yılın ardından, bir adım geri atmaya ve kariyerimin bir sonraki bölümüne odaklanmaya karar verdim.” “Bir an durup birlikte başardığımız her şeyi düşünürken, dünya çapında beni hayatlarına dahil eden milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyorum.”

Bu yılın başlarında, Microsoft CEO’su Satya Nadella, gelecekteki değişikliklerin üçüncü çeyreğe kadar şirketin iş gücünü 10.000, yani 220.000 çalışanının yaklaşık yüzde 5’ini azaltacağını duyurdu. cari yılın. Hryb’in ayrılışı, Pazartesi günü Microsoft tarafından Washington eyaletinde yayınlanan ve çoğu müşteri hizmetleri, destek ve satışta olmak üzere 276 çalışanın etkileneceğini belirten bir işten çıkarma bildirimini (WARN) vurgulayan bir GeekWire raporunun ardından geldi.

Hryb’in görevleri arasında Microsoft’un Resmi Xbox Podcast’ini barındırmak ve ekip Xbox haberlerini 1 milyondan fazla Twitter takipçisi ile paylaşmak vardı. Ayrılmasına rağmen Hryb, podcast’in yaz boyunca “ara vereceğini” ve “yeni bir formatla” geri döneceğini duyurdu. Xbox başkanı Phil Spencer ve hatta resmi PlayStation hesabı da dahil olmak üzere birçok kişi Twitter’da Hryb’i takdir ediyor. Hryb bir sonraki adımlarını henüz açıklamadı, ancak yazın Seattle’da tadını çıkarmak için ailesiyle birlikte izin alacağını duyurdu.