Vision Pro ile Apple karma gerçekliğinin lansmanı için her şey hazır

BirCicek

New member
Apple, yepyeni kulaklığı Vision Pro ile karma gerçeklik dünyasında bir devrim başlatmaya hazırlanıyor. Şubat 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan bu ürün, bu yılın başında sunduğu iddialı proje için son dönemde üretimi yoğunlaştıran şirket için ileriye doğru atılan önemli bir adıma işaret ediyor. Montaj hattına yakın kaynaklardan gelen son haberler, maliyeti 3.500 dolar olan cihazın üretiminin şu anda Çin üretim merkezlerinde tüm hızıyla devam ettiğini gösteriyor. Apple, geliştiricilere net bir sinyal gönderdi: Cihazınızdaki uygulamaları ve araçları test ederek lansmana hazırlanın.

Başlangıçtaki üretim zorluklarını aşan Apple, tarihinin en karmaşık lansmanı olma vaad eden lansmana artık hazır görünüyor. Bu, Apple’ın 2015 yılında akıllı saatlerin piyasaya sürülmesinden bu yana yeni bir pazara ilk büyük çıkışı olacak ve bu nedenle yenilikçi bir satış stratejisi gerektirecek. Apple, Vision Pro’yu mağazalarında sunmak için, kulaklığın farklı boyutlarını ve kullanılan yeni teknolojileri yönetmek için gerekli olan, ürünü sergilemeye ayrılmış alanlar ve daha fazla depolama alanı sağlayacak şekilde alanların yenilenmesini planlıyor.

Lansmana hazırlanırken bazı Apple mağazası personeli genel merkezde özel eğitim alıyor. Burada Vision Pro’yu nasıl kullanacaklarını öğrenecekler ve özelliklerini potansiyel müşterilere sunarak ürün hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaklar. Ancak önceki büyük lansmanlarından farklı olarak Apple, Vision Pro için daha ılımlı bir çıkış planlıyor. İlk kullanılabilirlik ABD ile sınırlı olacak ve cihazın yüksek maliyeti göz önüne alındığında, şirketin daha genel bir yaklaşıma yöneldiği görülüyor. Daha ölçülü pazarlama.