Şirketin ilk broşürü OnePlus Open açıklandı

BirCicek

New member
OnePlus, ilk katlanabilir akıllı telefonunun lansmanını duyurdu: OnePlus Open. OnePlus Başkanı ve COO’su Kinder Liu, “‘Açık’ kelimesi yalnızca yeni katlanabilir form faktörünü değil, aynı zamanda pazardaki en son teknolojik çözümlerin mümkün kıldığı yeni olanakları keşfetmeye açıklığımızı da temsil ediyor” diyor ve şöyle devam ediyor: “OnePlus Open şunları sunuyor: eşsiz donanım, yenilikçi yazılım özellikleri ve amaca yönelik hizmetler, OnePlus’ın ‘Asla Yerleşme’ felsefesini yansıtmaya devam ediyor.” “OnePlus Open’ın piyasaya sürülmesiyle, dünya çapındaki kullanıcılara ödünsüz bir katlanabilir amiral gemisi deneyimi sunmanın heyecanını yaşıyoruz. OnePlus Open, katlanabilir cihaz pazarında devrim yaratacak gerçek bir amiral gemisi olacak.” Markanın ilk katlanabilir akıllı telefonu olan OnePlus Open, markanın tipik felsefesini miras alıyor: sofistike zarafetle birleştirilmiş minimalist tasarım. OnePlus Open, Emerald Dusk renginde mevcuttur. OnePlus’ın amiral gemisi akıllı telefon serisine özel olarak ayrılmış bir yeşil tonu haline gelen cihaz, yeterli aydınlatma koşullarında parlayan mat bir cam arka yüze sahip.

OnePlus uyarı kaydırıcısı, katlanabilir phablet’lerde ilk kez tanıtıldı. Bununla birlikte, OnePlus Open’daki kaydırıcı, telefonun kompakt gövdesine uyacak şekilde sıfırdan yeniden tasarlandı; açıkken yalnızca 5,8 mm kalınlığında. Kaydırıcının boyutu artmasına rağmen, cihazın orta çerçevesi üzerindeki konumu, işlemleri daha rahat hale getirecek şekilde ayarlandı. Modül iç kısmının yüksekliği ve genişliği, OnePlus 11’e kıyasla sırasıyla 1,7 mm ve 1 mm azaltılarak cihazın içinde %42’ye kadar daha fazla yer tasarrufu sağlandı. OnePlus Open hafif ve kompakttır: Açıkken 245 gram ağırlığında ve 5,8 mm kalınlığında olan Open, tek ekranlı akıllı telefon ve Pro tabletin pratik deneyimini hiçbir ek hacim olmadan birleştirir. Bu durumda dayanıklılıktan ödün verilmez. Malzeme seçimi ve yüksek verimli ve iyi optimize edilmiş mekanik tasarım sayesinde OnePlus Open, kompakt şekline rağmen sağlamlığını koruyor. Sektör ortalamasından daha fazla 69 bileşen içeren patentli Flexion menteşe, yüksek performanslı donanım için içeride daha fazla alan sağlar. OnePlus Open, 10 yılı aşkın bir süre boyunca zorlu çevresel testlere ve günde 100 katlamanın önemli ölçüde fazlasına karşılık gelen 1.000.000 test katlamasına tabi tutulduğu uluslararası sertifikasyon enstitüsü TÜV Rheinland tarafından menteşe güvenilirliği açısından sertifikalandırılmıştır. Cihazın hafifliği kırışmayı en aza indirmeye yardımcı olur: Karbon fiber ekran destek yapısına dokunmuş 0,15 mm’lik mikro açıklıklar, 8 eksenli dönme mekanizması ve stili korumak için basıncı azaltan “su damlası” şeklindeki Flexion menteşe ” ile birlikte çalışır yoğun kullanımdan sonra bile optimum durumda.


OnePlus Open’ın fotoğraf sektörünün kalbinde, OIS’li 48 MP SONY LYTIA-T808 “Piksel Yığılmış” ana kamera, yanında telefoto lensli 64 MP periskop kamera, sensörde ve OIS’de 6x kayıpsız yakınlaştırma ve 48 MP genişliğinde bir periskop kamera yer alıyor. Otomatik Odaklama ile açı. Cihazda arka kameraların yanı sıra iki selfie kamerası da bulunuyor; ana ekranda 20 MP sensör ve kaplama ekranında 32 MP kamera. “Çift Katmanlı Transistör Piksel” olarak da bilinen “Pixel Stacked” teknolojisi, daha küçük bir fiziksel alanda ışığın emilimini ve depolanmasını artıran, yeniden tasarlanmış bir piksel mimarisine sahiptir. Pikselleri aynı düzlemde yan yana düzenlemek yerine, “Çift Katmanlı Transistör Piksel” mimarisi, iki katman piksel transistörünü fotodiyotların altına ayırır ve istifler. Bu, ışık kapasitesinde önemli bir artışa olanak tanıyarak maksimum ışık emilimini ve depolamayı (Tam Kuyu Kapasitesi) iki katına çıkarır, böylece Sony’nin IMX989 sensörüne çok benzeyen, daha gelişmiş 1 inç IMX’e çok benzer şekilde, önemli ölçüde daha az aşırı pozlamayla daha parlak ve daha keskin görüntüler sağlar. bugün hala geleneksel piksel yapısını koruyor.

Yeni OnePlus amiral gemisi, tüketiciler tarafından en yaygın olarak kullanılan 0,6X ila 10X arasındaki odak uzaklıklarında en iyi görüntü performansını sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Ana kameraya ek olarak cihazda, yalnızca 3X optik yakınlaştırma ve 6X kayıpsız sensör içi yakınlaştırma sağlamakla kalmayıp aynı zamanda 120X Ultra Çözünürlüklü yakınlaştırmayı da mümkün kılan, OIS’li özel bir 64MP telefoto kamera bulunur. Bu durumda sensörün fiziksel olarak özelleştirilmesi çok önemlidir. Periskop yapısı ve harici mercek üzerinde “d” kesiminin oluşturulması, Open gibi ince bir cihaza mükemmel uyum sağlayarak, bu özelliklere sahip olmayan bir cihazla karşılaştırıldığında sensöre tam olarak %23 daha fazla ışık girmesine olanak tanır. Ayrıca, 1/2 inç ölçüsüyle katlanabilir bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en büyük telefoto sensördür ve düşük ışık koşullarında bile telefoto görüntülerde optimum kalite sağlar. OnePlus, özellikle düşük ışık koşullarında iyi çalışan Hasselblad Portre Modunu bir kez daha geliştirmek için Hasselblad ile olan ortaklığını kullanıyor ve OnePlus Open’daki devrim niteliğindeki kameralar, yakalanan derinlik takibi, bokeh ve DSLR kamera düzeyinde parlama sunmak için birlikte çalışıyor. 3,5/30, 2,8/65 ve 2,5/90V XCD lenslerle donatılmış Hasselblad kameralar tarafından.

Çift 2K ve 120Hz AMOLED ProXDR akıcı ekranla donatılan OnePlus Open, yalnızca mükemmel yüksek kaliteli bir kapak ekranına sahip olmanızı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Pro tablet gibi açılan bir ana ekrana da sahip olmanızı sağlıyor. Harici ekran 6,31″ boyutunda ve 20:09 en-boy oranıyla. Maksimum 2800 nit parlaklıkla 120Hz kapsama alanı ekranı aynı zamanda ultra parlak, pürüzsüz ve hızlı tepki veren görüntüler için 1400 nit’e kadar yüksek parlaklık moduna (HBM) sahiptir. Koruma açısından kapak ekranı, Corning Gorilla Glass Victus’a göre darbelere karşı %20’ye kadar daha dayanıklı olan, iyon değiştirme işlemine tabi tutulmuş saf seramik kristallerden oluşan Ceramic Guard ile korunmaktadır. OnePlus Open, %89,6 ekran/gövde oranına sahip 7,82 inçlik bir ana ekrana sahip olacak. Kaplama ekranıyla aynı yüksek kaliteye sahip olan bu ekran, 3 katmanla korunmaktadır: esnek OLED ekranın üstüne oturan ultra ince cam, onu fiziksel darbelerden koruyan bir TPU katmanı ve parlamayı önleyen bir koruyucu. günlük aşınma ve yıpranmayı azaltır.OxygenOS 13.2 ile Open Canvas, günlük üretkenliği artırma misyonuyla sıfırdan inşa edildi. Aslında, en yaygın uygulamaların yaklaşık %95’i, garip görsel ayarlamalar veya zorunlu ölçeklendirme gerektirmeden geniş ekran alanıyla uyumludur. Open Canvas ile çoklu pencere veya “bölünmüş ekran” işlemleri artık ekranın fiziksel boyutuyla sınırlı değil. Aktif pencereler isteğe bağlı olarak genişletilebilir ve yeniden boyutlandırılabilir; ikincil pencereler isteğe bağlı olarak fiziksel ekrana girip çıkabilir, böylece kullanıcılar istedikleri zaman uygulamalar arasında geçiş yapabilir veya belirli bir uygulamaya odaklanabilirler. Ekranda aynı anda en fazla dört pencere görüntülenebilir. Ayrıca, daha hızlı erişim için dokuz adede kadar çoklu uygulama ön ayarını kaydedebilirsiniz. Open Canvas, genişletilmiş ana ekranın alt kısmında konumlandırılan, en yeni ve önceden ayarlanmış uygulamalara kolay erişim sağlayan masaüstü benzeri bir görev çubuğu da sunacak. Ek olarak, OnePlus Open görev çubuğunda, en son fotoğraflara, kaydedilen görüntülere, düzenlenen belgelere ve daha fazlasına neredeyse anında erişim sağlayan bir “Son Kullanılanlar” klasörü oluşturuldu. Burada bunları basit bir sürükle ve bırak yöntemiyle doğrudan Gmail, OneNote gibi Microsoft 365 Suite uygulamaları ve hatta anında paylaşım için Google Mesaj, Microsoft Teams ve hatta WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları gibi herhangi bir uyumlu uygulamaya taşıyabilirsiniz.

Her şeyin merkezinde Snapdragon 8 Gen 2 mobil platformunun yanı sıra OnePlus’ın tescilli RAM-Vita yazılımıyla hızlandırılan 16 GB LPDDR5X RAM ve 512 GB UFS 4.0 ROM (salt okunur bellek) yer alıyor. Buna, OnePlus Open’ın pilini (%1’den %100’e) yaklaşık 42 dakikada şarj eden 4.805 mAh pil ve 67W SUPERVOOC şarjı da ekleniyor. OnePlus Open ayrıca her yerde, her zaman hızlı, kesintisiz bağlantı için standart Wi-Fi 7 ve “Çift 5G” bağlantısını da destekler. Tüm bunlar, ödün vermeden hızlı ve sorunsuz bir katlama deneyimi sağlayacaktır. Emerald Dusk renginde mevcut olan OnePlus Open, resmi OnePlus web sitesinde bulunabilecek çeşitli indirimler ve promosyonlarla birlikte 1.849 €’dan başlayan bir fiyata sahip.
 
Üst