Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Hackers

Global Mod
Global Mod
Saçlar, bir insanın dış görünüşünde önemli bir yere sahiptir. Saçların dökülmesi pek çok kişi için son derece can sıkıcı bir durumdur. Özellikle kadınlar için bu durum daha da kötü olabilir. Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir bir bakalım;

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir

Hair has an important place in the outer appearance of a person. Hair loss is a very annoying situation for many people. This may be even worse, especially for women. Let’s look at the reasons for hair loss;

İLAÇLAR
Hormonlarınızı etkileyen ilaçlar saçlarınızın incelmesine neden olabilir. Eğer ailenizde saç dökülmesi sorunu yaşayan biri varsa sizin de saçlarınızın dökülme riski vardır. İlaç almayı kestiğinizde saç dökülmesi durabilir. Saç dökülmesini tetikleyen ilaçlar arasında, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, artrit ve depresyonu tedavi eden ilaçlar bulunur.

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir

Medicines that affect your hormones can cause your hair to become thinner. If someone in your family has a problem with hair loss, there is also the risk of your hair falling out. Hair loss may stop when you stop taking medication. Drugs that trigger hair loss include drugs that treat high blood pressure, heart disease, arthritis and depression.

BİLİNÇSİZCE YAPILAN DİYETLER
Pek çok diyet bilinçsizce yapıldığında amacından sapar ve kötü sonuçlara neden olur. Özellikle kısa sürede çok fazla kilo vermeyi amaçlayan diyetler son derece zararlıdır. Diyet yaparken yeterli miktarda A vitamini ve protein aldığınızdan emin olmalısınız.

When many diets are made unconsciously, they deviate from purpose and cause bad results. Diets aiming to lose too much weight in a short period of time are extremely harmful. When you diet, you should be sure that you get enough vitamins and protein.

SIKI SAÇ MODELLERİ
Sıkı saç modelleri saç köklerinin güçsüzleşmesine ve saç derisinin tahriş olmasına neden olur. Bu modellerin uzun süreli kullanımının kalıcı saç dökülmelerine neden olabileceğini unutmayın. Saçlarınızı serbest bırakın ve nefes almalarını sağlayın.

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir

Tight hair models cause hair follicles to weaken and irritate hair follicles. Do not forget that long-term use of these models can cause permanent hair loss. Release your hair and let them breathe.

KANSER TEDAVİSİ
Kanser tedavisinde en çok kullanılan iki terapi kemoterapi ve radyasyon terapisidir. Bu iki tedavi yöntemi kanser hücrelerini öldürürken saç foliküllerine zarar verebilir ve saç dökülmesini tetikleyebilir. Ancak tedavilerin verdiği hasar kısa sürelidir. Tedavi bittikten sonra saçlar genellikle büyür.
 
Üst