Oyuncular için ultra geniş monitör incelemesi

BirCicek

New member
Sınırsız manzaralar ve tam bir oyun deneyimi, her seviyedeki neredeyse tüm oyuncuların arzuladığı şeydir. 49 inçlik Asus ROG Swift OLED PG49WCD, en inanılmaz arzuların gerçeğe dönüşmesidir. İlk bakışta, 5120×1440 çözünürlüklü paneli sayesinde görüş alanını tamamen sarabilen etkileyici bir monitörün karşısında olma hissi uyandırıyor.


Kurulum ve ilk kullanım Asus Rog ürünlerinin güçlü noktalarından biridir, Üç ayaklı birbirine kenetlenen monitör desteği sayesinde montaj kolaylığı ve bilgisayara bağlantı kolaylığı, ürünü anında keyifli hale getiriyor. Ancak monitör önemli bir teknik özellik sayfası tarafından desteklenmiyorsa boyutun bir önemi yoktur ve işte bu noktada Asus ROG monitörünün özellikleri akıllara durgunluk veren rakamlara ulaşmaya başlıyor.Asus kendini gösteriyor 144 Hz yenileme hızının yanı sıra 0,03 ms yanıt süresi. OLED, diğer oyun monitörü türlerinin çoğundan önemli ölçüde daha hızlıdır ve yerleşik G-Sync uyumluluğu ve çok çeşitli özelleştirme ve ayarlarla, PG49WCD, oyun oynamayı sevenler için oyunun kurallarını değiştiriyor.

ROG Swift OLED PG49WCD, yalnızca görüntüleme özelliklerinin ötesine geçer. Rekabetçi oyun oturumlarında fark yaratabilecek son derece hızlı yanıt süreleri ve yüksek yenileme hızları sunmakla kalmayıp, aynı zamanda söylediğimiz gibi, G-Sync gibi özelliklerin dahil edilmesi sayesinde ekran teknolojisinde ileriye doğru atılmış kararlı bir adımı temsil ediyor. Ekran yırtılmasını en aza indirerek oyunun akıcı kalmasını sağlayabilir. Ve eğer ROG, Republic of Gamers'ın kısaltmasıysa, Asus'un oyun deneyimini her zaman biraz daha iyileştirme yönündeki sürekli çabasının bir nedeni var.
Daha detaya inersek, PG49WCD kesinlikle muhteşem bir görüntü üretiyor. Bu monitör OLED görüntü kalitesinin tüm özelliklerini sunar; derin siyah ve canlı renkler izlemeyi kesinlikle büyüleyici kılar. Böylelikle Fortnite'ın canlı ve karikatürize bir sanatsal tarzla karakterize edilen daha “rahatlatıcı” atmosferlerinde Asus ROG monitörü, oyunun hedeflediği Call of Duty: Warzone'da olduğu gibi parlak ve doygun renk paletini geliştirmeyi başarıyor. Görsel gerçekçilik sunan monitör, gerçekçi savaş ortamlarını yansıtacak şekilde doygunluğu giderilmiş ve toprak renklerini mükemmel bir şekilde yeniden üretir. THENihai sonuç, son derece duyarlı ve akıcı bir oyun panelinde kesinlikle sürükleyici ve ilgi çekici bir oyun deneyimidir..


THEROG Swift OLED PG49WCD, 1000 nit parlaklık ve 1.500.000:1 kontrast oranına sahiptir ve halihazırda “yeni nesil” bir QD-OLED panele sahiptir. metindeki renk saçakları sorununu gidermek için yeni ve geliştirilmiş bir alt piksel düzeniyle tamamlandı. Bununla birlikte, bir QD-OLED paneli, farklı renkteki alt piksellerin boyutlarının değiştiği standart dışı bir “üçgen” alt piksel düzenine yol açan Kuantum Noktaları (dolayısıyla QD) kullanır ve meşgul olmadığınızda okuma yorgunluğu sorununu azaltır. oynuyor.
Yeni nesil OLED paneliyle PG49WCDÇalışma sıcaklıklarını düşük tutmak ve yanma riskini azaltmak için panelin arkasında özel bir ısı emici ve grafen film içeren bu ürün, dinamik monitör pazarında amiral gemisi ürünü olarak konumlanıyor. görüntü kalitesi ve performansında yeni standartlar. Her yeni gelişen teknolojide olduğu gibi dikkate alınması gereken ödünler olsa da, PG49WCD, sürükleyicilik ve görsel kalitenin zirvesini arayan oyuncular için çekici bir seçenek olmaya devam ediyor.

Asus ROG Swift OLED PG49WCD'yi satın alma kararı, özel ihtiyaçlarınızı, bütçenizi (fiyat tam olarak erişilebilir değil, 1499 Euro) ve monitör teknolojisi ve alanlarının mevcut sınırlarını benimseme eğiliminizi dikkatlice değerlendirdikten sonra gelmelidir. Ekipmanlarından en iyisini isteyen oyuncular ve profesyoneller için Asus ROG Swift PG49WCD, karşılaştırılması zor bir kullanıcı deneyimi sunuyor.
 
Üst