Opera GX, bir oyunu tarayıcınız ve Windows duvar kağıdınız olarak ayarlayın

BirCicek

New member
Opera GX tarayıcısı yakın zamanda, kullanıcıların web sitelerinin görünümünü gerçek zamanlı olarak değiştiren temalar, sesler ve gölgelendiricilerle tarayıcılarını değiştirmelerine olanak tanıyan bir özellik olan Modları tanıttı. Bu temelde, aslında GameMaker motoruyla oluşturulan mini oyunlar olan Canlı Duvar Kağıtları, fare hareketlerine gerçek zamanlı olarak tepki vererek, kullanıcının eylemlerine ve hareketlerine bağlı olarak görünümlerini geliştirir ve değiştirir. Opera GX Ürün Direktörü Maciej Kocemba, “‘Ev kalbin olduğu yerdir’ derler ve Canlı Duvar Kağıtları ile amacımız budur” dedi. “Kullanıcıların işletim sistemlerini ve tarayıcılarını açtıklarında kendilerini evlerinde hissetmelerini istiyoruz ve Canlı Duvar Kağıtları, parametrelerinizi stil tercihlerinize göre yapılandırarak ve Canlı Duvar Kağıtları’nın sizi dönüştürdüğü her adımda Canlı Duvar Kağıdı ile etkileşime girerek bunu yapmanıza olanak tanıyor. etkileşimli bir oyuna kurulum”.

Opera’nın GameMaker motorundan yararlanan Modlar, Opera GX’in görünümünü, sesini, davranışını ve etkileşimini değiştirir, böylece her kullanıcı kendi oyun yapılandırmasına göre kendi göz atma deneyimini tasarlayabilir. Tarayıcının tamamı beğeninize göre değiştirilebilir ve yarattıklarınız ücretsiz olarak GX.store’a yüklenebilir. GX topluluğu ve ekibi tarafından oluşturulan 50’den fazla canlı duvar kağıdı koleksiyonuyla, GX.store’da görüntülenen tüm canlı duvar kağıtlarını indirmek ücretsizdir. “Opera GX, dört yılı aşkın bir süre önce başlangıcından bu yana oyuncular için üretilmiş tek tarayıcı. Bu, yalnızca tarayıcının görünümünü, hissini ve sesini değil, aynı zamanda web sitelerinin görüntülenme şeklini de değiştiren ince ayarlar gibi harika özellikler sunmamıza olanak tanır. Bugün Canlı Duvar Kağıtlarını bir adım öteye taşıyarak kullanıcıların işletim sistemlerini değiştirmelerine olanak tanıyoruz” diye ekledi Kocemba.

Özelliğin lansmanını ve dördüncü doğum gününü kutlamak için Opera GX, Amerikalı YouTuber ve kişilik MrBeast için özel olarak tasarlanmış bir mod yarattı. MrBeast, 6 Temmuz’da YouTube oyun kanalı aracılığıyla özel Canlı Duvar Kağıdını canlı yayınlayacak. Opera GX’teki Canlı Duvar Kağıtlarına tüm Windows ve macOS kullanıcıları erişebilir. Windows’ta kullanıcılar işletim sistemi duvar kağıdını da değiştirebilir. Bir Canlı Duvar Kağıdını Windows arka planı olarak ayarlamak için, kullanıcıların GX ayarlarında Early Bird programına katılmaları gerekir. Windows’ta bir Canlı Duvar Kağıdı uygulamak için, kullanıcılar Windows tepsi uygulamasıyla etkileşime geçebilir ve oradan ayarlamak istedikleri duvar kağıdını seçebilirler. Canlı duvar kağıtlarına erişmek için kullanıcıların Opera GX’i indirmesi, ardından GX’in çevrimiçi mağazasına gitmesi ve istenen duvar kağıdını yüklemesi gerekir.