MECSPE’nin 21. baskısı, 29 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında BolognaFiere’de üretiliyor

BirCicek

New member
Senaf tarafından düzenlenen, imalat sanayinde yeniliğe adanan ana fuar, 29-31 Mart tarihleri arasında BolognaFiere’ye geri dönüyor. Son edisyon, İtalya’dan ve yurtdışından yaklaşık 40.000 profesyonel ziyaretçiyi 92.000 m2’lik bir sergi alanı ve 2.000 şirket için bir araya getirdi. Planlanan üç sürükleyici günde, tedarik zinciri için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümleri göstermek amacıyla endüstrinin son durumu gösterilecek ve endüstri 4.0’ın üç ayağı üzerine geliştirilen bir programla geleceğin yolu açılacaktır. etkinlik: eğitim, yenilik ve sürdürülebilirlik. MECSPE, bu yıl özellikle otomotiv sektörüne ayrıcalıklı bir bakış açısıyla enerji alanında inovasyona odaklanıyor. “Enerji Geçişi ve Geleceğin Mobilitesi” başlıklı yeni Kalp Sergisi, tamamen sürdürülebilir mobilite konularına ve ilerlemesini destekleyecek teknolojik çözümlere ilişkin tartışmalara ayrılmış 2.000 metrekarelik bir alandır.

Cuore Mostra’nın içindeki etkinliğin üç günü boyunca, gösteri istasyonları, yuvarlak masa toplantıları ve tedarik zincirinin kahramanları ile tartışma anları aracılığıyla bölgenin odak noktaları ele alınacak: Geleceğin hareketliliği için Çözümler ve Teknolojiler, Makineler , Verimliliği optimize etmek için Ekipman ve Üretim Sistemleri, Taşeronluk zincirleri için yeniden bağlama ve Metal değişimi.

2023’ün en büyük yeniliği, MECSPE ile eş zamanlı olarak, ilk kez görücüye çıkan ve Bologna fuar merkezinin 28. pavyonunu işgal edecek olan Salone Elettronica Italia’nın düzenlenmesi olacak. Alan, tasarım aşamalarından bileşenlerin ve sistemlerin üretimine, sistemlerden hizmetlere ve bileşenlerin, karmaşık montajların, üretim makinelerinin ve test sistemlerinin müteakip pazarındaki dağıtımına kadar elektronik ile ilgili tüm endüstriyel uygulamaları temsil edecek. Amaç, ziyaretçiye ulusal ve uluslararası bir bakış açısıyla tüm sektöre bir bakış sunmaktır.

Elettronica Italia’da ayrıca 29 Mart’ta “Geleceğin mobilitesinde elektronik” ve 30 Mart’ta “Elektronikte endüstriyel iyileşme: avantajlar, düzenlemeler, bürokratik zorluklar” gibi çeşitli tematik yuvarlak masa toplantıları, gerçek eğitim anları da planlanıyor. ve etkinliğin resmi dergileri olan Tecniche Nuove Business Media Group’tan PCB ve Selezione di Elettronica’nın editör kadrosu tarafından düzenlenen bilgiler. Tüm özel ve tanıtım inisiyatifleri hakkında bilgi edinmek için fuarın web sitesini ziyaret etmek ve ayrıca 23-25 Kasım tarihleri arasında Bari’de düzenlenecek Nuova Fiera del Levante’deki “Focus Mediterraneo” hakkında bilgi almak mümkündür. 4.0 teknolojileri ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliğine ve yeniliğine giderek daha fazla odaklanan bir teklif.