Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitiminde İnovasyon

BirCicek

New member
Sürdürülebilirliğin giderek kurumsal başarının temel dayanağı haline geldiği bir çağda, “D-ESG ve Etki Yöneticisi” etkinliği vesilesiyle Francesco Di Ciommo tarafından sunulan ilk üniversite yüksek lisans derecesi “D-ESG ve Etki Yöneticisi” doğdu.
Döngüsel Ekonomi ve ÇSY: Lojistik açısından sonuçları nelerdir?

” Torino'da düzenlendi. FDC Consulting Digital ESG ile Torino Üniversitesi Yönetim ve Ekonomi Bölümü arasındaki işbirliğinin sonucu olan bu eğitim programı, lojistik sektörü de dahil olmak üzere lider şirketlerde görev yapabilecek profesyonellere yönelik artan talebe yanıt vermeyi amaçlıyor. çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik süreçlerine yönelik, bunları iş modeline etkin bir şekilde entegre etmek.

“D-ESG ve Etki Yöneticisi” yüksek lisans derecesi, ekonomik sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu olarak sorumlu kurumsal girişimleri koordine etmek, uygulamak ve raporlamak için gerekli becerilerle donatılmış yeni yönetim figürlerini yetiştirmek için tasarlanmıştır. Çapraz yapısı, yönetimsel, hukuki, sosyolojik, tarihi-coğrafi, BT, dilsel ve saf bilim becerileri gibi alanları kapsayan on kursa bölünmüş bir eğitim yolunu içerir. Bu multidisipliner yaklaşım, katılımcılara kapsamlı ve ileri düzeyde hazırlık sağlamak için tasarlanmıştır. Sürdürülebilirlik alanında geleceğin zorluklarıyla yüzleşebilecek durumdayız.

Girişim, şirketlerin giderek daha fazla hissettiği çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik yollarını takip etme ve bu değerleri iş stratejilerine entegre etme ihtiyacına somut bir yanıt olarak kendini gösteriyor. Bir yıl süren yüksek lisans kursu, yalnızca dijital ve ekolojik dönüşümü denetlemekle kalmayıp aynı zamanda sosyal sorumluluğu teşvik etme ve iyi yönetişim sağlama becerisine sahip, yüksek nitelikli profesyonelleri iş piyasasına yerleştirmeyi amaçlıyor.

“D-ESG ve Etki Yöneticisi” yüksek lisans derecesi, şirketlerdeki verimli değişim süreçlerine aktif olarak katkıda bulunmak, onları daha sürdürülebilir ve sorumlu bir geleceğe yönlendirmek isteyenler için eşsiz bir eğitim fırsatını temsil ediyor. Bu yeni eğitim teklifiyle Torino Üniversitesi ve FDC Consulting Digital ESG, yarının liderlerini çevresel ve sosyal zorluklarla yeterlilik ve vizyonla yüzleşmeye hazırlayarak sürdürülebilirlik eğitiminin ön saflarında yer aldıklarını teyit ediyor.