Jordan Usher: “Yeteneklerim Michael Jordan’dan geliyor olabilir”

Felaket

New member
Beşiktaş Emlakjet’in başarılı basketbolcusu Jordan Usher, beIN SPORTS’a hayli özel bir röportaj verdi.
Pınar İlik Üçer’in sorularını yanıtlayan Usher’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:
Pınar İlik Üçer: “Adının efsane oyuncu Michael Jordan ile irtibatı var mı?”

Jordan Usher:
“Pek sanmıyorum. Yeteneklerim Michael Jordan’dan geliyor olabilir fakat yalnızca ailemin koyduğu bir isim.”
Pınar İlik Üçer: “Sadece birkaç ay öncesine kadar üniversitede dersler alıyordun. Sınıftan çıkıp profesyonel basketbol oynama düzeyine geçmek nasıl bir his?”
Jordan Usher: Ödevlerimi yetiştirmek ve imtihanlara girmek yerine alanda daha uygun olmayı düşünüyorum. Okulu ve öğrenmeyi seviyorum. Daima yeni şeyler okuyorum ve öğrenmeye çalışıyorum. Koçlarıma Türk tarihi hakkında biroldukça soru soruyorum ve onlar da bana kitaplar öneriyorlar.”
Pınar İlik Üçer: birlikte oynadığın NBA oyuncuları yahut rakip oyuncular hakkında neler söylemek istersin?
Jordan Usher: Daha fazlaca kadro arkadaşlarımdan bahsetmek istiyorum. Bahsetmek istediğim iki ekip arkadaşım var lakin ben Jose Alvarado ile başlamak istiyorum. Georgia Tech’ten kadro arkadaşımdı ve fazlaca yakındık. O da çok yüksek güçle oynayan bir oyuncu. hayatı boyunca başkalarına nazaran daha kısa bir oyuncu olduğu için kazandığı her şeyi savaşarak elde etti. Kusurlarınızı sizin yüzünüze bağıran cinsten bir grup arkadaşıydı ve onu dinlemek zorundaydınız.”
Pınar İlik Üçer: “Ne vakit NBA’e gidebileceğini düşünüyorsun?”
Jordan Usher: “Bana sorarsanız şu an gitmeye hazırım”
Pınar İlik Üçer: Beşiktaş’ın durumu ve gruptaki atmosferiniz hakkında neler söylemek istersin?
Jordan Usher: “Takımda fazlaca rekabetçi bir ortam var. İdmanlarımız fazlaca sert geçiyor. İdmanlardan daha sonra hepimizde morluklar ve şişlikler oluyor. Çok sıkı ve sert çalışıyoruz”