Itoudis’ten transfer açıklaması

Felaket

New member
Fenerbahçe Beko’nun yeni başantrenörü Dimitris Itoudis, Türk vatandaşlığı da bulunan ABD’li oyun kurucu Scottie Wilbekin’ın transferine fazlaca yakın olduklarını söylemiş oldu.
Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan 51 yaşındaki Itoudis, yeni dönem öncesi transfer çalışmalarıyla ilgili, “Wilbekin’a hayli yakınız. Birebir biçimde Nando de Colo ile görüşmelerimiz devam ediyor, kendisi de kalmak istiyor. Melih’i, Motley’i, Samet’i deklare ettik. Taraftarlarımızın sabırlı olmasını rica ediyorum. Paniğe kapılmasınlar. Şu an basketbol pazarında kimler uygun, kimler alınabilir ve kimya oluşturabilecek şahısları araştırıyoruz.” diye konuştu.
Jan Vesely ile ayrılmadan evvel konuştuğunu aktaran Itoudis, “Artık bir ortam değişikliği istiyordu, bir aile sonucu oldu. O yüzden ona hürmet duymamız gerekiyor.” dedi.
2013-2014 döneminde Banvit’i çalıştıran Itoudis, CSKA Moskova’ya giderken Bandırma’dan erken ayrılmak zorunda kaldığını fakat kendisine kentte büyük bir sevgi gösterildiğini kaydetti.
Türk milletinin misafirperverlik üzere epey hoş özelliklerinin olduğunu belirten Yunan spor adamı, “Geçmiş senelerda Türkiye’de nazaranv yaptığım devirde fazlaca hoş vakit içinder geçirdim. Türk ve Yunan halklarının hayli fazla emsal özellikleri var. Nereye giderseniz gidin beni tanıdıkları anda Yunan olduğum için çabucak Yunan müzikleri çalmaya başlarlardı. Bu stil şeyler epey hoş.” halinde görüş belirtti.
“Obradovic’le daima fikir alışverişinde bulunduk”
Sarı-lacivertli takımın eski başantrenörü Zeljko Obradovic’in basketbol, Fenerbahçe ve kendisi için fazlaca değerli bir insan olduğunu aktaran Itoudis, “Panathinakos’ta 13 yılımızı bir arada geçirdik. Amsterdam’da tanıştık ve tanışmamız bir Noel turnuvasında oldu. O devir ben Zagreb’in koçuydum o da Badalona’nın koçuydu. O günden bugüne, farklı yerlerde de olsak daima fikir alışverişinde bulunduk. Panathinaikos’un büyümesine yardımcı olduk, kupalar kazandık lakin daha da kıymetlisi kazanma kültürü yarattık. İnanılmaz bir basketbol ortamı oldu. Çok değişik nesillerden epeyce âlâ oyuncular yetişti.” sözlerini kullandı.
Fenerbahçe’nin başına geçtiği sürece de değinen Itoudis, şunları kaydetti:
“Teklif birinci geldiğinde CSKA Moskova ile 1 yılım daha vardı. Lakin teklif geldiği devirde hem ülkede (Rusya) hem kulübümüzde kimi düşünceler vardı. Oyuncular gitmeye başlamıştı. Ben hiç orayı bırakmam gerekecek bir duruma geldiğini düşünmemiştim zira her şey devam ediyordu. Lakin geminin yavaşça hafifçe batmaya başladığını hissedince kaptan olarak birinci atlayan olmak istemedim ve elimden geldiği kadar devam ettim. Lakin bu biçimde bir teklif geldiğinde de CSKA idaresiyle konuştum, değerlendirdik. Onlar da hürmet duydular. Orada yaşadıklarım ve başarılarım için epey onurluyum. Fenerbahçe’den gelen teklif benim için büyük bir teklifti, onurluyum. Ben her vakit yeni yollar, yeni heyecanlar ve yeni muvaffakiyetler peşinde koşan birisiyim.”