“İstediğim Gelecek Değil”

BirCicek

New member
CEO Mark Zuckerberg, Menlo Park’ta Meta Quest ekibiyle yaptığı toplantıda Apple’ın geçen hafta sunduğu Vision Pro duyurusu hakkında yorum yaptı. Apple’ın, Meta evrenini yaratmanın peşinde ana işi haline getirdiği karma gerçekliğe girişi, birçokları için Facebook şirketine ölümcül bir darbe olurken, diğerleri için bu teknolojilerin karşılaştırılmasına yönelik genel bir ilginin başlangıcı olacak. , şimdiye kadar niş. Yıl sonunda Meta, 499 $ liste fiyatıyla sanal gerçekliği tüketicilerin hayatlarına sokmaya çalışacak olan Quest 3’ü piyasaya sürecek. “Apple nihayet kulaklığını duyurdu, bu yüzden biraz bunun hakkında konuşmak istiyorum. Ne piyasaya süreceklerini gerçekten merak ediyordum. Ve tabii ki henüz denemedim, bu yüzden elimize geçtikçe daha fazlasını öğreneceğim. Zucjerberg meslektaşlarına, onu test etme ve ne olduğunu ve insanların onu nasıl kullandığını görme şansı verdi.

“Başlangıçta gördüğüm kadarıyla, iyi haber şu ki, fizik yasalarının dayattığı kısıtlamaların hiçbirine sihirli çözümler ve ekiplerimizin daha önce keşfetmediği ve dikkate almadığı hiçbir fikir yok. Çözünürlük ve buna güç sağlamak için koydukları tüm teknoloji arasında, Quest 3’ten yedi kat daha pahalı ve o kadar çok güç gerektiriyor ki, onu çalıştırmak için bir pile ve bağlı bir kabloya ihtiyacınız var. Bu tasarım ticaretini yaptılar. -off ve ele aldığı vakalar için mantıklı olabilir” dedi Zuckerberg, “Ancak duyurularının şirketlerimizin bu sektöre getirdiği değerler ve vizyondaki farkı gerçekten gösterdiğini düşünüyorum. gerçekten önemli. Ürünlerimizin herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı olmasını sağlamak için yenilik yapıyoruz ve bu, yaptığımız işin ayrılmaz bir parçası. Ve on milyonlarca Quest kulaklığı sattık.”

“Ayrıca, metaverse için vizyonumuz temelde sosyaldir. İnsanların yeni yollarla etkileşim kurması ve yeni şekillerde daha yakın hissetmesiyle ilgilidir. Cihazımız aktif olmayı ve bir şeyler yapmayı teşvik ediyor. (Apple)’ın gösterdiği izleyici, kanepede tek başına oturan bir kişiyle birlikteydi. Demek istediğim, bu bilgi işlemin geleceğinin vizyonu olabilir ama benim istediğim gelecek bu değil. Benimsediğimiz yaklaşımda gerçek bir felsefi fark var. Ne sunduklarını ve nasıl rekabet etmeye çalışacaklarını görmek beni daha da heyecanlandırdı ve yaptığımız şeyin önemli olduğu ve başarılı olacağı konusunda birçok yönden iyimser oldu. Eğlenceli bir yolculuk olacak.”