Fincantieri ve Comau, işte çalışanların verimliliğini üçe katlayan robot

BirCicek

New member
Comau ve Fincantieri işbirliklerinin ilk sonucunu sundular: MR4Weld (Kaynak için Mobil Robot), emek yoğun kaynak faaliyetleri sırasında operatörlerin kalitesini, performansını ve refahını artırmak için tasarlanmış bir mobil robot. Ayrıca, 2021 yılında bir niyet mektubu imzalayarak ve şu anda devam eden prototiplerin üretim testlerini başarıyla tamamladıktan sonra, Comau CEO’su Pietro Gorlier ve Fincantieri CEO’su Pierroberto Folgiero, ek makineler ve mobil robotik geliştirmeyi sağlayan yeni bir anlaşma imzaladı. yapılandırılmamış ortamlar için çözümler. MR4Weld mobil robot test ediliyor ve daha sonra Fincantieri tersanelerinde manuel bir işleme kıyasla operasyonları üç kata kadar artırma olasılığıyla çelik yapıları otonom olarak kaynaklamak için kullanılacak. Bu sistem, paletli bir alt takıma monte edilmiş bir kaynak torcu ve kaynak bağlantılarını otonom olarak tanımlamak için entegre bir görüş sistemi ile donatılmış, yüksek taşıma kapasiteli 6 eksenli mafsallı bir robota sahiptir. Daha fazla esneklik ve daha yüksek güvenlik sağlamanın yanı sıra genel maliyetleri düşürerek gemi inşa sürecini dönüştürmeye yardımcı olur. MR4Weld, transfer ve kaynak faaliyetleri sırasında tek bir operatör tarafından yönetilebilir. Sistem ayrıca kaynak bağlantılarını izlemek için kullanılabilecek kaynak ve üretim verilerini toplamak için dijital araçlar kullanır. MR4Weld, mevcut güvenlik düzenlemelerine tam uyumlu olduğundan, bir tekneyi oluşturan birden çok katın her birinde çit olmadan kullanılabilir. Fincantieri ve Comau, bazı spesifik teknik özellikler için ortaklaşa bir Avrupa patent başvurusunda bulundu.

Fincantieri Folgiero’nun CEO’su “Comau ile olan proje”, “büyük bir imalat şirketi olarak kendimizi düşük katma değerli iş gücünün yokluğuyla ölçtüğümüz daha geniş bir bağlamın parçası” diye açıklıyor. İtalya, ancak tüm Avrupa ve Batı için. Bu nedenle, bu tür ihtiyaçları azaltan ve İtalyanları, benim testadopera olarak tanımladığım, katma değeri yüksek işgücüne geri getirmemizi sağlayan teknolojik kaldıraca odaklanma kararı”. Comau’nun CEO’su Pietro Gorlier şunları ekliyor: “Otomasyona olan talep, bu teknolojilere açılan sektörlerde daha da yüksek zirvelerle yılda %10’un üzerinde artıyor. Otomotiv ‘gelenekselinde’ kazanılan deneyim ve becerilerden yararlanmak Comau, yeni pazarlar için gelişmiş otomasyon çözümleri geliştiriyor ve bugün işimizin %30’unu temsil eden ve sürekli büyüyen e-Mobilite segmentinde kendini sağlamlaştırıyor. Otomasyonun faydalarını sağlamak için geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojilerin önemli bir örneği fabrika çevresi dışında, açık ve yapılandırılmamış ortamlarda bile, Fincantieri ile geliştirilen ve bugün ilk somut sonucu olan MR4WELD’i (mobil kaynak robotu) sunduğumuz ve aynı zamanda 2 şirket arasındaki ortaklığı güçlendiren bir projedir. Münih’teki Automatica fuarında imzaladığımız yeni bir niyet mektubu. Kendi pazarlarında dünya lideri olan iki İtalyan şirketi, ileri teknoloji, dijitalleşme ve inovasyon yoluyla hem üretim süreçlerinin verimliliğini hem de çalışanların refahını artırmak için iş birliği yapıyor “.