Errick McCollum: “Karşıyaka’nın taraftarı mükemmel…”

Felaket

New member
Türkiye Basketbol Muhteşem Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka’da forma giyen Errick McCollum, İzmir’in bir basketbol kenti olduğunu söylemiş oldu.
Sürekli öğrenen, büyüyen ve gelişen yetenekli bir takım olduklarını aktaran McCollum, “Türkiye Ligi’nde ya da Şampiyonlar Ligi’nde oynamamış bu kadar fazlaca yeni oyuncu olduğunda bir adaptasyon periyodu oluyor.” dedi.
“Bence çalışmaya, idman yapmaya ve birbirimizi anlamaya, çalışmaya devam edersek beşerler bizim geliştiğimizi nazarancek.” diye konuşan ABD’li oyuncu, “hemen çabucak o noktaya gelmedik ve hala potansiyelimizin altındayız. Bu şeyler vakit alır ve sabırlı olmalıyız. Hakikat vakitte tepeye ulaşana kadar gereğince maç kazanmak için uğraşmalıyız.” sözlerini kullandı.
“İzmir’i seviyorum”

McCollum, İzmir’in basketbol kenti olduğunu belirterek, “İzmir’i seviyorum, havası hoş, kıyı kenarında ve insanları epeyce cana yakın. Taraftarın kulübe dayanağı fazlaca büyük. Birinci sefer bir basketbol kentinde bulunuyorum. kimi vakit Avrupa’da olduğunuzda ekseriyetle bir futbol kentinde olursunuz lakin burada basketbol sevgisini hissediyorsunuz.” formunda konuştu.
Basketbol Harika Ligi’nde Anadolu Efes’e konuk olduktan daha sonra Şampiyonlar Ligi’nde Telekom Baskets Bonn’la karşılaşacaklarını hatırlatan deneyimli basketbolcu, şu biçimde konuştu:
“Şimdiye kadar Şampiyonlar Ligi’nde konutumuzda oynadığımız iki maçı taraftarsız oynadığımız için bir deplasman maçı üzere hissettik. Taraftarlarımızın Telekom Baskets Bonn’a karşı oynadığımız maçta yanımızda olması bize konutumuza döndüğümüzü hissettirecek ve bizim için bir itici güç olacak. Ayrıyeten bu maç Şampiyonlar Ligi’nde kalmak için kazanmamız gereken hayli değerli bir maç. Taraftarlarımızın bizi var güçleriyle destekleyeceklerini biliyoruz. Taraftarlarımıza bizimle bir arada olmaya devam etmelerini söylemek istiyorum, dönemde inişler ve çıkışlar olacak lakin dileğimizi, çabamızı ve getirdiğimiz enerjiyi takdir edeceklerini düşünüyorum. Karşıyaka şahane bir yer, Karşıyaka’nın taraftarları mükemmel ve tutkulu ve bence ekibimiz da bunu simgeliyor.”
Şampiyonlar Ligi
McCollum, bu dönem birinci sefer forma giydiği Şampiyonlar Ligi’nde biroldukca yetenek, âlâ grup ve tecrübeli oyuncu gördüğünü belirterek, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Ligde isim yapmaya başlayan birfazlaca genç yetenek var. Şahsen benim için, milletlerarası karşılaşmalar kelam konusu olduğunda deneyimlediğim ve gördüğüm kadarıyla, Basketbol Şampiyonlar Ligi yetenek, ekip düzeyi, muvaffakiyet üzere açılardan EuroCup’ı geride bıraktı. Avrupa Ligi üst düzey evet ancak Basketbol Şampiyonlar Ligi de Avrupa’da katiyetle iki numaralı basketbol turnuvası. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin modelinin düzgün olduğunu düşünüyorum fakat kadroların birinci etapta daha fazla maç oynayabilmesini isterdim. kimi vakit başkalarının ilerleyebileceği kadar uygun olmayan daha zayıf kümeler ve ekipler olabilir. Tahminen maçlar iki kümede oynanabilir.”