Dört Xbox'a özel oyun PS5 ve Switch'e gelecek, işte hangileri

BirCicek

New member
Resmi Xbox podcast'inin şirket güncellemelerine odaklanan son bölümünde Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, şirketin rakip platformlar için dört oyun yayınlayacağını duyurdu. Bunlardan ikisi canlı hizmetler, diğer ikisi ise “hiçbir zaman tek bir platforma özel olması amaçlanmayan küçük oyunlar” olarak tanımlanıyor. Spencer spesifik başlıklar belirtmezken, daha önce başka platformlara da geleceği söylenen Hi-Fi RUSH ve Sea of Thieves'in açıklanan kategorilere girdiği öne sürüldü. Kalıcı söylentilere göre PlayStation ve Switch'te yayınlanacak dört oyun ilk olarak Hi-Fi RUSH ve Pentiment olacak, ardından Sea of Thieves ve Grounded gelecek.

Phil Spencer ayrıca Starfield, Indiana Jones ve Great Circle gibi oyunların rakip platformlarda mevcut olacağına dair söylentileri de yalanladı. Ancak Spencer şunları söyledi: “Sektör olarak bir oyunun başka platformlara gelme olasılığını asla göz ardı etmemiz gerektiğini düşünmüyorum. Bu dört oyuna odaklandık ve bu deneyimden ders alıyoruz. Ama bunu yapmak istemiyorum.” diğer platformlar hakkında yanlış beklentiler yaratıp, sanki bunlar engeli aşan ilk dört platformmuş gibi, sonra tamamen yol göstermek, mevcut plan bu değil. Hatta o platformların müşterilerini bile kandırmak istemiyorum. 'Bu dört oyunu piyasaya sürüyoruz ve onlar için heyecanlıyız. İşimiz için ne olacağını göreceğiz.”

Ayrıca Microsoft, Activision Blizzard King'in satın alınmasının tamamlanmasıyla birlikte Diablo IV'ün 28 Mart'ta Xbox Game Pass'te satışa sunulacağını duyurdu. Microsoft Gaming başkanı Sarah Bond, Xbox Game Pass'in şu anda 34 milyon aboneye sahip olduğunu açıkladı. Ocak 2022'de 25 milyon. Tüm Xbox Live Gold aboneliklerinin Eylül 2023'te Xbox Game Pass Core'a dönüştürüldüğünü belirtmekte fayda var, ancak 34 milyonun Xbox Game Pass Core abonelerini içerip içermediği belli değil. Bond, Xbox donanımına gelince, Microsoft'un halihazırda yeni nesil Xbox üzerinde çalıştığını ve “bir nesil donanımda şimdiye kadar görülen en büyük teknolojik atılımı sunarak oyunculara, yaratıcılara ve geliştiricilere aynı şekilde fayda sağlamayı” hedeflediklerini öne sürdü. onların vizyonları”.