Dertlenmeye Gerek Yok Dert Sözleri

Hackers

Global Mod
Global Mod
Dertlenmeye Gerek Yok Dert Sözleri
Neden Dertleniriz? Gerçekten de hastalıklar, üzüntüler, sorunlar ve kaygılar ya da fiziksel ağrılar insanı dertlendirir. Elbette bu olumsuz durumlar kişiyi üzer ve dert sözleri dökülüverir dudaklarından. Ancak uzun süre bu duygu durumunda bulunmak insana ruhsal rahatsızlık verir bu nedenle bir an önce psikolojik olarak bu durumda kurtulmak gerekir. " Dert " Kavramı Ve Bununla İlgili Dilimize Yerleşmiş Bazı Sözler Günlük hayatımızda kullandığımız, edebiyatımıza, halk müziğimize ve kültürümüze girmiş bu durumu anlatan pek çok ata sözü, deyiş ya da türkü bulunmaktadır. İşte bunlardan bazı dert sözleri şunlardır: Derdini söylemeyen dermanını bulamaz. Sanma ki derdinden kaçanın yolu dermana çıkar. Dert dinleyen değil, derde derman dost gerek. Dert var yok değil, derman da var çok şükür. Azıcık aşım, dertsiz başım. Derdim dağlardan büyük. Dert, daima insana yol gösterir. Derdim yüreğimde eller ne bilsin. Dert ettiğin şeye bak. Dert İle İlgili Özlü Sözler Derman aradım derdime; derdim bana derman imiş. Niyaz-i Mısrî Geçmiş bir dert için yakınmak, yeni dertler edinmektir. W. Shakespeare Derdim yüreğimde, eller ne bilsin. Aşık Veysel Hafif dertler konuşur; büyük dertlerin sesi çıkmaz. Lucius Annaeus Seneca Ağacı kurt, insanı dert kemirir. Türk Atasözü Dert ve gam, ihtiyarlığın yarısıdır. Hz. Ali Dert var, gelir geçer, dert var, deler geçer. Türk atasözü Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır. Victor Hugo Derdini düşmanına söyleme! Çünkü sevine sevine “Lahavle” çekerler. Sadî Şirazî Dertlerini dökecek dostları olmayanlar, kendi yüreklerini kemirirler. Francis Bacon
Alıntıdır