“Depremzede kardeşlerimizin yanındayız”

Felaket

New member
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen zelzelelerin niye olduğu felaket sebebiyle epey üzgün olduklarını söylemiş oldu.
Türkoğlu, federasyonun internet sitesinde yayımlanan bildirisinde, “Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntı; başta Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Kilis olmak üzere birfazlaca kentimizde can kayıplarına ve tarifsiz acılara sebep olmuştur. Ülkemiz, maalesef tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşamaktadır. Milletçe epey üzgünüz ve yastayız. Lakin geçmişimiz bize göstermektedir ki; milletimiz en şiddetli koşulları bile sarsılmaz metaneti ve dayanışma ruhu ile aşmayı bilmiştir. Gün bir daha birlik olma, tek yürek olarak hareket etme, birbirimize dünden daha fazla güç verme günüdür. İnşallah yaşadığımız bu felaketi; yardımlaşarak, zorda olana dayanak vererek atlatacağız.” tabirlerini kullandı.
TBF ve basketbol topluluğunun da sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak için üzerine düşeni yapacağını aktaran Türkoğlu, şunları kaydetti:
“Bu emelle AFAD ile iş birliği yaparak gereksinim sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım materyali kampanyası başlattık. İstanbul Sinan Fazilet Spor Salonu’nda toplayacağımız yardım materyallerini en kısa müddette bölgedeki depremzedelere ulaştıracağız. Materyal dayanağı kampanyamızın yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarını ve depremzedeleri desteklemek için maddi dayanakta de örnek olmak ve basketbol topluluğumuza öncülük etmek için AFAD dayanak hesabına federasyonumuz bütçesinden 5 milyon lira bağışta bulunduk. Bütün basketbol topluluğumuzu da bu kampanyaya takviye olmaya davet ediyoruz.”
Saha ortasındaki sportif tertiplere zelzele felaketi niçiniyle kısa müddet için orta verdiklerini hatırlatan Türkoğlu, “Liglerimizde oynanacak karşılaşmaların yeni tarihlerini en yakın vakitte duyuracağız. Maçların oynanmayacağı bu müddet zarfında ve daha sonrasında basketbolun birleştirici gücünü sarsıntıdan etkilenen kardeşlerimize takviye olmak ve yaralarımızı sarmak için kullanmaya kararlıyız. Sportmenler, antrenörler, teknik ve idari vazifeliler, sponsorlar, kulüpler ve medya mensuplarıyla; basketbolumuzun bütün paydaşları olarak depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Zelzele felaketinde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız, bu felaketin etkilediği tüm kardeşlerimiz ve sarsıntı bölgesinde bakılırsav yapan fedakar kahramanlarımızladır.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst