Bölgenin kalkınmasına yönelik yatırımlar ve işletmeler

BirCicek

New member
Bölgesel kalkınma, yenilik ve işletmeler. Bunlar ve çok daha fazlası ANGI – Ulusal Genç Yenilikçiler Birliği'nin Piedmont İnovasyon Tanıtım Turunun ikinci Vercelli durağında. Mükemmel izleyici katılımı ve içerik. Geçen yıl elde edilen büyük başarının ardından girişim, 26 Mart'ta Novara'da ve bugün Vercelli'de, yine Avrupa Parlamentosu'nun İtalya'daki ofisleri (Dr. Carlo Corazza tarafından temsil edilen) ile birlikte coşkuyla yenilendi ve CSI Piemonte'nin ana ortaklığıyla.

Başlangıç olarak, Vercelli Belediye Başkanı Andrea Corsaro'nun selamları ve kurumsal müdahaleleri; Maurizio Gomboli, Pazarlama ve İletişim Müdürü CSI Piedmont; Confindustria Novara Vercelli Valsesia Genç Girişimciler Grubu Başkanı Marco Brugo Ceriotti; Andrea Notari, Confindustria Piemonte Genç Girişimciler Başkanı.

CSI Piedmont Pazarlama ve İletişim Başkanı Maurizio Gomboli: “Bu önemli etkinlikte CSI'yi temsil etmekten büyük mutluluk duyuyorum. CSI olarak aslında neredeyse 50 yıldır kamu idarelerinin yanındayız, tam da en yenilikçi dijital teknolojileri kendi bünyemize aktarmak için. Son yıllarda konsorsiyum üyelerinin sayısında (ulusal düzeyde dahil) ve üretim ve geliştirme kapasitesinde önemli bir artış yaşadık. Bugün tüm bunlar, tek bir örnek vermek gerekirse, sürekli bir taahhüt anlamına geliyor. süreçlerin otomasyonundan dijital asistanımız Camilla'nın iyileştirilmesine, Urban Digital Twins ile büyük tahmin modellerinin oluşturulmasına kadar yapay zeka temaları”. Her zaman maksimum veri ve uygulama güvenliğini garanti ediyoruz”. Gomboli sözlerini bitiriyor.

“Confindustria Piemonte ve ANGI'nin genç girişimcileri arasında birçok temas noktası var, çünkü ikimiz de inovasyonu İtalyan şirketlerini küresel pazarda rekabetçi kılmanın temel taşı olarak görüyoruz. Bu nedenle yeni teknolojilerin kullanımını düzenlemek için basit ve kesin kurallar istiyoruz. Başkan Notari, politika yapıcılara yönelik diktamızın “daha iyi düzenleme için daha az düzenleme”, yenilik ve koruma arasındaki dengeyi koruma, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyümeyi teşvik etmek için dijital teknolojileri kullanma yönünde olduğunu söyledi.

“Genç Girişimciler Grubu olarak Angi'nin düzenlediği 'Piedmont İnovasyon Roadshow'unun başarısından son derece memnunuz. 26 Mart'ta Novara'da ve bugün Vercelli'de düzenlenen etkinliğin ilk iki günü olağanüstü bir tartışma platformu oluşturdu. Bölgemizdeki ana oyuncular arasında doğrudan yer alan şirketler, start-up'lar ve kurumlar, yeni iş stratejilerine, yenilenebilir enerjiye ve insan kaynaklarının eğitimi ve geliştirilmesine özellikle dikkat ederek inovasyon ve sürdürülebilirlik gibi önemli konularla ilgilendi; Girişimci yapımızı karakterize eden uyum sağlama yeteneği Toplantı, ortaöğretim okullarındaki kızlardan oluşan genç bir izleyici kitlesi için ağ oluşturmak, fikir alışverişinde bulunmak ve değerlerin daha entegre ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesi için temelleri sağlamlaştırmak için değerli bir fırsattı. mevcut kurumlara, konuşmacılara ve hepsinden önemlisi Başkan Ferrieri'ye bu önemli diyalog ve kalkınma anını topraklarımıza getirdiği için teşekkür ederiz”, şeklinde yorum yaptı Başkan. Ceriotti.

“Piedmont inovasyon tanıtım gezimizin Vercelli'deki bu yeni aşamasına büyük katılımdan memnuniyet duyuyoruz. Tartışmada kamu-özel sektör sinerjisinin ülke sisteminin ekonomik ve sosyal ilerlemesinin temeli olduğunu gösteren önemli içerikler ortaya çıktı. ANGI olarak bölgeleri, işletmeleri ve gençleri İtalya ve Avrupa'nın büyümesinde kilit noktalar olarak değerlendirme konusunda ön saflarda yer alıyoruz. ANGI Başkanı Gabriele Ferrieri, bugün konuşan tüm ortaklarımıza ve konuşmacılarımıza özel olarak teşekkür ediyoruz” dedi. Konferans birçok konuyu kapsayacak: yeni malzemelerden yeni enerji kaynaklarına; etkili inovasyondan büyüme stratejilerine ve kaynakların şirkete dahil edilmesine kadar. eğitim ve becerilerden bilinçli bir dijital geçişin bileşenlerine kadar çevre ve bölgeler üzerindeki etkiye yönelik çözümler için akıllı şehirlere;

Pek çok şirket, start-up, büyük şirket ve üniversite konferansın kahramanlarıydı; özellikle de konuşanlar: Bio Titan'ın CEO'su Beatrice Carolina Iaia; DR-i'nin Kurucusu Gabriele Alvisi; Coesa Srl'nin CEO'su Federico Sandrone; William Nonnis, Bakanlar Kurulu Başkanlığı'nda dijitalleşme ve inovasyon Teknik Operasyonel Analisti, PNRR Misyon yapısı; Lifeed Araştırma ve İnovasyon Başkanı Chiara Bacilieri; Stefano Zordan, OLI Ivrea'nın Kurucu Ortağı; Christian Clarizio, Açık inovasyon merkezi Biella Başkanı; Desireè Bonaldo, Kurucu Strateji; Silvia Basiglio, İş Psikoloğu; Jefferson Wells ManPower Group Bölüm Müdürü Valentina Rizzi; Alberto Marazzato, Marazzato Grubu CEO'su; Andaf Başkan Yardımcısı Paola Muraro; Fabio Polettini, enerji hukuku ve iş hukuku alanında Yüksek Mahkeme avukatı; Canavisia Genel Müdürü Davide Menghi; Elena Nabot, Ermete Training Eğitim Merkezi Başkanı: Unipegaso, Unimercatorum, San Raffaele; Alessandro Benvegnù, avukat ve yeni teknolojilerin meraklısı; Alessandro Piccica, Pazarlama Direktörü FC Pro Vercelli 1892; Massimo Benedetti, Studio Miller'ın Kurucusu.