“Avrupa'da Özel Perakende için Birleşik Ticaret Ölçütü 2024” raporundaki zorluklar ve fırsatlar

BirCicek

New member
Manhattan Associates tarafından sunulan ve Incisiv'in Google Cloud ve Zebra Technologies iş birliğiyle sipariş ettiği Avrupa'da Özel Perakende için Birleşik Ticaret Ölçütü 2024 analizinin sonuçları, Birleşik perakende pazarının önümüzdeki yıllarda yılda yüzde 1,3 oranında büyümesi ve 2022'de 80,4 milyar olan cirosunun 2028'de 88,3 milyara ulaşması bekleniyor..


İtalya, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık ve Hollanda'daki giyim ve ayakkabı, ev ve kendin yap ve lüks sektörlerini kapsayan çalışma, markaların dört belirli alandaki büyüme potansiyelini ve kritik sorunlarını vurguluyor: Arama ve Keşif, Sepet ve Ödeme, Söz Verme ve Yerine Getirme ve Hizmet ve Destek.


Ayrıntılı olarak bakıldığında, Manhattan Associates Satış Direktörü Roberto Vismara'nın açıkladığı gibi İtalya, hala iyileştirilmesi gereken alanlar olmasına rağmen diğer ülkelerle önemli ölçüde uyumludur:İtalyan özel perakendeciler dijital ve müşteri deneyimi becerileri ve kaynakları konusunda önemli ilerlemeler kaydediyor. Ancak, iyileştirme marjlarıözellikle Promising & Fulfillment ve Cart & Checkout gibi alanlardeğişen alışverişçi beklentilerini karşılama potansiyeline sahip olan. Bu önemli sektörler, müşteri etkileşimini, envanter görünürlüğünü, sipariş karşılamayı, yeşil uygulamaları ve hem çevrimiçi hem de mağazada kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için dijital yeteneklere önemli ölçüde yatırım yapıyor. Bahsedilen güçlü yönlere odaklanarak ve zayıf yönleri ele alarak, İtalyan perakendeciler kesinlikle müşteri memnuniyetini ve marka sadakatini iyileştirebileceklerBu anketle belirli bir soruyu yanıtlamak istedik: Lider olarak tanımlanan bir şirketin rakiplerine göre gerçek bir rekabet avantajı var mıdır? Cevap evettir: Liderlerin büyüme oranları diğer tüm şirketlerden iki veya üç kat daha yüksektir ve bu daha yüksek büyüme oranlarına önemli ölçüde daha yüksek dönüşüm oranları da eşlik eder. Bu nedenle, Birleşik ticarette yüksek bir olgunluk düzeyine sahip olmak gerçekten rekabet avantajına yol açıyor daha nadir görülen ana dallar açısından. Anketten çıkan bir diğer şey de, birleşik ticarette olgunluğun artık yalnızca belirli özellikleri kullanılabilir kılma becerisine göre değil, daha çok derinliğe, farklılaştırıcı olarak tanımlanan belirli bir özelliği ne kadar eksiksiz kullandığıma göre ölçüldüğüdür,” Manhattan Associates Satış Direktörü Roberto Vismara şöyle diyor: “Sadece bu değil, bizi düşünmeye sevk etmesi gereken üçüncü unsur Gerçekleştirme ve Söz Verme temasıyla ilgilidir. Bu, ortalama olgunluk seviyesinin belirgin şekilde daha düşük olduğunu gördüğümüz bir alandır “Diğer fonksiyonel alanlara kıyasla.”


Gucci ve Calzedonia/Oniverse sektör liderleri olarak öne çıkıyornasıl vurgulandığını Bazı markalar, müşteriyle iletişimin ilk aşamalarından itibaren etkileşimde bulunmada başarılı olmayı başarıyorMoncler ve Valentino gibi diğer markalar etkileşim yetenekleriyle öne çıkarken, Benetton ve Dolce&Gabbana ise etkili satış sonrası ve sürdürülebilir ambalaj çözümleriyle öne çıkıyor. Teknoloji ve sürdürülebilirlik tüketici beklentilerinde giderek daha önemli hale geliyorSürdürülebilir uygulamaların entegrasyonu ve son teknolojilerin benimsenmesi yalnızca müşteri deneyimini iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda marka sadakatini de güçlendiriyor. Ancak özellikle İtalyan müşteriler, sadakat açısından farklılaştırıcı bir faktör olarak görülen kişiselleştirilmiş destek ve müşteri hizmetlerine erişim olanağıyla ilgileniyor. Yapay zekanın getirdiği teknolojik yenilik, MaxMara ve Prada'nın şu anda en iyi performansları kaydettiği asistans hizmetinde bir evrime izin verecek.

Manhattan'ın birleşik perakendeye olan bağlılığı, tamamen bulut tabanlı bir ürün portföyü aracılığıyla gösterilmektedir. Bu yaklaşım, satış noktasından tedarik zinciri yönetimine, müşteri ilişkisinin her yönü dahil olmak üzere perakende operasyonlarının sürekli güncellenmesini ve daha akıcı bir şekilde yönetilmesini sağlar.
 
Üst