Asus, sınıfının en iyisi RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürüyor

BirCicek

New member
ASUS Republic of Gamers (ROG), kullanıcılara hem termal hem de akustik performansta iyileşme sunmak için doğrudan GPU kalıbı üzerinde sıvı metal karışımını benimseyen ilk ekran kartı olan ROG Matrix GeForce RTX 4090’ı tanıttı. Hepsi bir arada soğutma devresinde özel tasarlanmış bir soğuk plaka, dahili pompa fanı ve optimize edilmiş soğutma sıvısı akış hızı bulunur. Bu sistem, ısıyı 700 mm’lik tüpler ve 360 mm’lik bir radyatör aracılığıyla dağıtır. Kademeli manyetik fanlar kolay montaja olanak tanır ve yapıyı RGB aydınlatma efektleriyle zenginleştirerek kablo karmaşasını en aza indirerek daha temiz, daha akıcı bir görünüm sağlar. Güç kaynağı da birinci sınıftır ve GPU’yu her zaman istikrarlı ve güvenilir bir güç dağıtımıyla besler.

NVIDIA GeForce RTX 4090, oyunları daha sorunsuz ve daha gerçekçi kılmak için üçüncü nesil RT çekirdekleri, dördüncü nesil Tensor çekirdekleri ve DLSS 3 kare oluşturma teknolojisiyle destekleniyor. Ancak ROG Matrix GeForce RTX 4090, günümüzde mevcut olan tüm RTX 4090’lar arasında en yüksek değer olan 2.700 MHz’lik yükseltme saatiyle bu teknolojiyi yeni boyutlara taşıyor. ROG Matrix RTX 4090 ayrıca özel yazılım işlevlerini de destekler. Çoğu grafik kartı, GPU kalıbında bir sıcaklık sensörü ve bellek modüllerinde ek bir sensörle donatılmıştır; bu, iki sensörün birlikte kullanıldığı temel ısı analizine olanak tanır. ROG, voltaj düzenleme modüllerinde, bobinlerde ve güç giriş devrelerinde iki ek sensör sağladı. Bu ek veriler, ASUS GPU Tweak III uygulamasındaki, kartın termal performansının gerçek zamanlı olarak ayrıntılı bir analizini sunan yeni Termal Harita özelliğini güçlendirir. Bu yardımcı program aynı zamanda kartın 12VHPWR kablosunun altı ayrı pinindeki anormallikleri tespit etmesine olanak tanıyan bir özellik olan Power Detector+’ı da destekler. Sistemin kritik bir durum tespit etmesi ve güç kablosunun yeniden düzenlenmesinin gerekli hale gelmesi durumunda kullanıcı derhal bilgilendirilecektir. ROG Matrix GeForce RTX 4090 aynı zamanda farklı güç seviyelerindeki kart kullanımını izleyen yeni Mileage teknolojisini de içeriyor ve kullanıcıların birden fazla oyun oturumunda bile kartı kullandıkları farklı yük seviyelerini takip etmelerine olanak tanıyor.

ROG Matrix RTX 4090, Sessiz ve Performans modları arasında anında geçiş yapmak için Çift BIOS anahtarına sahiptir. ASUS Auto Extreme üretim süreciyle üretilen baskılı devre kartının tamamı, zaman içinde güvenilirliğini artıran, aynı zamanda lehimleme süreçlerinde agresif kimyasal deterjan kullanma ihtiyacını da ortadan kaldıran tek, tam otomatik bir adımda lehimlenir. ürünün genel çevresel etkisi. ROG Matrix GeForce RTX 4090, kartın ömrü boyunca garanti edilen maksimum performansı sunan en yüksek kaliteli bileşenlerle üretilmiştir. ASUS ayrıca GPU Tweak III özellik setini şimdiye kadarki en yüksek sayıda hız aşırtma özelliğiyle güçlendirdi. ROG Matrix GeForce RTX 4090, yakında 3.499,00 Euro’luk önerilen perakende satış fiyatıyla çeşitli ASUS ticari ortaklarında satışa sunulacak.
 
Üst