“Alt ligde verdiğimiz coşkuyu Muhteşem Lig’de de vereceğiz”

Felaket

New member
ING Basketbol Muhteşem Ligi’ne yükselen Beysu Konyaspor Basketbol’un başantrenörü Engin Gençoğlu, birinci sene lige adapte olmayı, ikinci sene ise kadrosu Avrupa kupalarına katılacak düzeye getirmeyi hedeflediklerini bildirdi.
Gençoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beysu Konyaspor Basketbol’a 2022’nin şubat ayında geldiğini, büyük bir özveriyle çalıştıklarını söylemiş oldu.
Yönetim, oyuncu ve taraftarlarla epey hoş bir ahenk yakalandığına değinen Gençoğlu, play-off maçlarının hayli güçlü geçmesine karşın bu dayanak ve ahenk yardımıyla şampiyonluğun geldiğini lisana getirdi.
Gençoğlu, play-off final serisinde saha avantajının Samsunspor’da bulunmasına karşın seriyi 3-1 tamamlayarak Muhteşem Lig’e çıkmayı başardıklarını kaydetti.
Konyaspor’un 100. yılında bu biçimde bir başarıyı elde ettikleri içini ayrıyeten keyifli olduklarını vurgulayan Gençoğlu, “Kulüp Liderimiz Fatih Özgökçen ve idare kurulumunun bizden 100. yıla özel bir isteği vardı. Grubumuzu kesinlikle Üstün Lig’de görmek istiyorlardı. Biz de bunu başardığımız için hayli memnunuz.” dedi.
“Alt ligde verdiğimiz coşkuyu Harika Lig’de de vereceğiz”
Beysu Konyaspor Basketbol Grubu’nun Muhteşem Lig’deki birinci iki yılının geçiş yılı olduğunu aktaran Engin Gençoğlu, şu biçimde devam etti:
“Yani biz lige adapte olmalıyız. Ligde çıkabildiğimiz yere kadar çıkmalıyız. Daha doğrusu ligde tutunma yılımız, geçiş yılımız olması lazım. Üst ne kadar gidebiliyorsak, aşağı ne kadar düşmüyorsak bizim için o kadar yeterli olacak. Liderimiz bize her vakit, ‘İnsanlar alanda sizin uğraş etmenizi istiyor. Siz uğraş edin. Galibiyet geliyor.’ demişti. Artık biz de Üstün Lig’de yeni bir grup olarak daima çaba edip, nereye kadar gidebiliyorsak oraya kadar gideceğiz. Birinci sene geçiş yılı olduğu için fazlaca kıymetli.”
Ligde ikinci sene Avrupa kupalarına kalabilecek bir takım oluşturmak istediklerini anlatan Gençoğlu, “O yüzden biz olaya iki yıllık bakıyoruz. Yani yerli transferimizi bitirdikten daha sonra, yabancı transferimizi epey inceleyip sık dokuduğumuz vakit inanıyorum ki bir alt ligde yaptığımız o mücadeleci, heyecan verici, enerjik, bütün seyirciyi coşturan grubu Harika Lig’de de oluşturacağımızı, o maçları izleteceğimize inanıyorum.” diye konuştu.
“Bazı Türk oyuncuların transferi bitmek üzere”
Süper Lig’e dezavantajla başlayacaklarını, Türk transferlerin birçoklarının bittiğine dikkati çeken Engin Gençoğlu, “İki hafta evvel belirlediğim birtakım Türk oyuncuları bekletiyordum. Onların transferini bitirmek üzereyim. Yabancı konusunda çabuk etmiyoruz. İncelemeye ve izlemeye başladık. Konyaspor’a yakışacak, alanda uğraş edecek, seyirciyi heyecanlandıracak 5 yabancı oyuncuyu bulup takımımızı oluşturmaya çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Konya’da yaşlısından gencine her insanın kendilerini desteklediğini anlatan Gençoğlu, tribünlerde her türlü insan mozaiğini nazaranbilmenin kendilerini hayli memnun ettiğini, taraftar konusunda şanslı olduklarını kelamlarına ekledi.