Açlık Oyunları – Suzanne Collins

Bakec

New member
AÇLIK OYUNLARI – SUZANNE COLLİNS
Yıllar önce.. On yıl olmuş mudur? Olmuştur muhtemelen.. Bir arkadaş tavsiyesiyle serinin ilk kitabı ile tanıştım. Ne tanışmak ama! Tam bir haftada tüm seriyi okudum. Merak mı diyeyim, kitabın sürükleyiciliği mi diyeyim, yoksa boş zaman bolluğu mu diyeyim? Bilemiyorum. Bildiğim şey şu ki; o bir hafta sonunda gözlerimin feci derecede ağrıdığı, bir süre bu kadar uzun kitap okumamaya söz verdiğim olduğuydu. Okurken çok eğlendiğimi, film seyreder gibi sayfaların gözümde canlandığını hatırlıyorum. Okurken adeta yaşıyordum da. Hatta, muhakkak ben bu filmi bir yerde gördüm diyordum, öylesine tanıdıktı anlatılanlar. Belki Zeyna’yı canlandırmıştım gözümde. İster istemez savaşçı bir kadın kimliğine, Zeyna gibi sert hatlı bir kız yerleştirdim zihnime. Ve filmi çekildiğinde, masum suratlı Jennifer Lawrance’i görünce şok oldum bu yüzden. Bendeki vahşi kızla alakası yoktu gördüğüm Katniss’in. Hayal kırıklığı yaşamıştım. Olmamıştı bu.. Beğenemedim, izleyemedim devamını. Bendeki Katniss saklı kalsın bende. Bozmadım